Wiec poparcia dla nauczycieli w Grodzisku Wlkp.

Od poniedziałku w całym kraju trwa strajk nauczycieli. Dziś przed grodziskim Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, o godz. 20.00 odbył się wiec poparcia dla nich.

Przez kilkanaście minut zgromadzeni solidaryzowali się z nauczycielami, aby na koniec wspólnie zapalić światła. Podobne wydarzenia miały miejsce w innych miastach, m. in. w Poznaniu.

[…]Do głowy przychodzą mi dwie myśli. Pierwsza, żebyśmy głosili wszem i wobec, że nie jest to żaden strajk polityczny, że w proteście nie biorą udziału członkowie ZNP, Solidarności, Forum Związków Zawodowych, ale że biorą udział nauczyciele. W naszym liceum, z tego co wiem, troje z nas jest członkami związków zawodowych. Reszta to są po prostu nauczyciele, którzy nie mogą znieść tego braku szacunku, złego traktowania, które ma odbicie w tych niskich pensjach i dlatego przystąpili do tego protestu.
Myślę o jeszcze jednej rzeczy. Myślę o tym, żebyśmy wszyscy wszem i wobec tę prawdę o tym ponadpolitycznym strajku głosili wśród naszych znajomych, wśród wszystkich tych, którzy robią inny obraz[…]

-mówił nauczyciel grodziskiego liceum, a jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu, Sebastian Skrzypczak.

Głos zabrał także uczeń Adam, który przekazał wyrazy wsparcia nauczycielom.

Jedynymi zakładnikami w tym strajku są właśnie nauczyciele, zakładnikami złej woli ludzi, którzy rządzą tym krajem. Ludzi, którzy nie chcą, żeby nauczyciele zarabiali godnie, tyle na ile zasługują[…] – mówił

[…]My uczniowie, na sto procent wspieramy was w tej walce, drodzy nauczyciele – dodał, otrzymując gorące brawa od obecnych.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *