Wypadek na przejeździe kolejowym w Strykowie

Dziś ok 17.00 na przejeździe kolejowym w Strykowie doszło do wypadku. Pod szynobus wjechał kierujący fordem mondeo. Kierowca w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Wprowadzona została komunikacja zastępcza.... Czytaj dalej »

„Biały 66” faworytem dam. Z rajdu zabytkowych aut śladami gen. Sosnkowskiego.

            Grodzisk stał się miejscem niecodziennego widowiska, w którym głównymi aktorami zostały zabytkowe auta. Stare luksusowe mercedesy, zabytkowa Corvetta, krwisty Jaguar, amerykańskie krążowniki szos i ….plastykowy Trabant; stanowiły nie... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Półtorametrowy okaz węża w podgrodziskiej wsi [video]

Około 1,5 metrowej długości zaskroniec nocował pod jednym z budynków we wsi Snowidowo. Zwierzę takich rozmiarów jest bardzo rzadko spotykane. Jeszcze takiego dużego okazu nie widziałem… – mówi pan... Czytaj dalej »

2 kg metamfetaminy w mercedesie

Policjanci ruchu drogowego z grodziskiej komendy zatrzymali kierowcę mercedesa, który w terenie o dopuszczalnej prędkości do 90km/h jechał aż 124km/h. W samochodzie znaleźli około 2 kilogramów metaamfetaminy. 28 lipca... Czytaj dalej »

95-letnia kobieta, zakażona koronawirusem, zmarła

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia podał, że w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarła 95-letnia kobieta z powiatu grodziskiego. Z posiadanych przez nas informacji wiemy,... Czytaj dalej »

Grodzisk Wielkopolski: przetarg na małe kino unieważniony

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim poinformował o unieważnieniu, kolejnego już, postępowania przetargowego pt. „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego” Wszystko wskazuje na to, że za... Czytaj dalej »

40-latka z powiatu grodziskiego ma koronawirusa

40-letnia kobieta z powiatu grodziskiego ma koronawirusa. Dziś poinformował o tym Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Przebywa w izolacji domowej. Wczoraj do oficjalnych statystyk chorujących na COVID19, prezentowanych przez... Czytaj dalej »

Szlachetna Paczka – Kampania Wolontariuszy

Dzisiaj, jest już oczywiste dla wszystkich, że rzeczywistość może ulec przeobrażeniu w ciągu jednego dnia. Dostosowujemy się, podnosimy i pomimo strat wznosimy ku górze kolejne puchary, delektując się smakiem... Czytaj dalej »

Koronawirus w powiecie grodziskim. Zakażenie wśród pracowników szkoły.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał w niedzielnym komunikacie informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u osiemnastolatki z powiatu grodziskiego. W sobotę informował, o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia –... Czytaj dalej »

Uciekł w pole, ale policjanci z Grodziska go dogonili

30-letni mężczyzna, którego kontrolowali policjanci grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, wysiadł z pojazdu i nagle zaczął uciekać pozostawiając w pojeździe swoją partnerkę wraz z dzieckiem. Funkcjonariusze z grodziskiego Ogniwa Ruchu... Czytaj dalej »