Wiadomości z biblioteki

Wiadomości z biblioteki 1

W środę, 3 września w bibliotece odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu „Błyskotliwy Maluch”. Dzieci w dwóch grupach wiekowych (2 lata i 3-5 lat) spotkały się w Oddziale dla dzieci. Pierwsze zajęcia miały charakter zapoznawczy, najmłodsi wspólnie z rodzicami oraz opiekunami poznali swoich rówieśników oraz panie prowadzące. W trakcie zajęć wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, przeczytaliśmy bajkę pt.: „Marysia i wesoły dzień w przedszkolu” oraz samodzielnie kolorowaliśmy misie.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane zajęciami w grupie wiekowej 3 -5 lat na kolejne spotkanie w środę o godz. 10.00. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

Dzień wcześniej rozpoczął się nowy sezon zajęć z cyklu Bajkowe Poranki. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 10.00 – 11.00 w Filii na os. Wojska Polskiego.

Dzieci z uśmiechem przyszły z rodzicami i opiekunami do biblioteki gdzie czekały na nie nowe stoliki, zabawki, kredki, kolorowanki, bajki i wspólna zabawa. Biblioteka daje przestrzeń, gdzie dzieci mogą rozwijać swoją ciekawość świata, odkrywać wartość wspólnej zabawy w grupie rówieśników i zdobywać nowe umiejętności.

W grodziskiej Bibliotece Publicznej powstała Galeria Młodych. Głównym celem Galerii jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji np. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów, warsztatów dla tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją w bibliotecznej galerii.
Już w czwartek 25 września o godz. 16.30 w Galerii Biblioteki odbędzie się otwarcia wystawy prac plastycznych Pauliny Kucharczak – uczennicy drugiej klasy Technikum Organizacji i Reklamy, na które serdecznie zapraszamy.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x