Press "Enter" to skip to content

Weekend nad jeziorem – najlepszy sposób na relaks?

Last updated on 2021-05-25

Jeśli obowiązki zaczynają nas przytłaczać i brak nam motywacji, to znak, że potrzebujemy przerwy. Często nie doceniamy wartości, jaką jest odpoczynek od pracy i bagatelizujemy nasze własne potrzeby, a to niedobrze.

Regeneracja jest ważna w każdym aspekcie naszego życia i bardzo często zwiększa ona naszą produktywność. Dlatego wyjazd na weekend za miasto jest świetną recepturą na złapanie oddechu, a gdzie najlepiej wyjechać? Naszym zdaniem najlepszym kierunkiem jest hotel nad jeziorem!

Natura, woda i krajobrazy

Nikogo chyba nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, że natura ma wiele do zaoferowania w kwestii relaksu i jest świetnym wyborem, jeśli szukamy okazji do zwolnienia tempa i cieszenia się bardziej chwilą obecną, zamiast planowania ciągle przyszłości. Na liczne korzyści, jakie oferuje nam naturalne otoczenie, wskazuje cała masa opracowań naukowych, nie ma zatem żadnego zaskoczenia w stwierdzeniu, że to właśnie mieszkańcy miast szczególnie preferują ten kierunek podróży.

Nad jeziorem mamy całe mnóstwo atrakcji, od żeglowania i łowienia ryb, po pływanie kajakiem, rowerem wodnym, zabawę w wodzie, piesze wędrówki po okolicznych lasach, zwiedzanie zabytków, kosztowanie lokalnej kuchni czy korzystanie z atrakcji takich, jak jazda konna. To właśnie polskie jeziora oferują ten unikatowy w skali kraju klimat, który oferuje pełne słońca dni, niesamowite, malownicze wieczory i możliwość wypoczynku w sposób aktywny lub wręcz przeciwnie. Mamy w Polsce mnóstwo ciekawych ośrodków położonych nad jeziorami, z czego bardziej interesującym jest na przykład Hotel Olandia, zlokalizowany nad jeziorem Kuchennym w Krainie 100 Jezior.

Źródło: Hotel Olandia

Hotel Olandia jest zrewitalizowanym zespołem dworsko – parkowym, który powstał w XVIII wieku. To miejsce pełne historii, które pozwoli nam odkryć magię dawnych lat, oferując przy tym szereg udogodnień, które to sprawią, że nasz urlop będzie niezapomniany.

Wygody i luksusy

Dla tych, którzy szukają nieco luksusów na swoim urlopie, wybór hotelu nad jeziorem to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W takim miejscu możemy zregenerować się zarówno psychicznie i duchowo, jak i fizycznie.

Do dyspozycji gości są bowiem strefa Wellness i SPA, a także prywatna plaża, która oferuje idealną okazję do leniwego relaksu w słońcu. W SPA możemy poddać się licznym zabiegom upiększającym i regenerującym, które poprawią stan naszej skóry i wyślą nad w podróż po krainie rozkoszy.

Inną atrakcją dostępną dla gości w takich miejscach jest prywatna winiarnia i organizowane smakowanie trunków. To z kolei uczta dla podniebienia, goście zaś mogą posmakować prawdziwych polskich skarbów. Identycznie jest z jedzeniem, które serwowane jest w hotelowej restauracji. Goście na długo zapamiętają charakterystyczne lokalne smaki, które mówią o kolorach, aromatach i teksturach polskich jezior. Pod tym względem polska oferta turystyczna jest naprawdę imponująca.

Artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze