Ważny dzień dla powiatu grodziskiego

28 lipca 2016 r. w samo południe odbyło się uroczyste, oficjalne oddanie do użytku nowego budynku szpitala powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Mossego.

Zaproszonych gości powitał starosta Mariusz Zgaiński. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Władysław Łapawa.

Starosta powiedział, że dzisiejszy dzień, to dzień bardzo ważny. Dzień, w którym spełniają się marzenia samorządowców powiatu grodziskiego, ale i dzień, w którym spełniają się oczekiwania mieszkańców powiatu grodziskiego.

To oczekiwania na dobry, nowoczesny budynek szpitala w Grodzisku Wielkopolskim – powiedział starosta. Wyraził też nadzieję, że w nowym budynku wszyscy potrzebujący pomocy mieszkańcy powiatu grodziskiego i nie tylko będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc medyczną udzielaną w dobrych warunkach.

Oddany do użytkowania budynek posiada powierzchnię 2500 m2, na którym swoje miejsce znalazły oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, Położniczo – Ginekologiczny z Noworodkowym, Internistyczny z pododdziałem Kardiologicznym oraz blok operacyjny i zespół poradni specjalistycznych. Całość inwestycji ma pokryć kwota 13.173.215,00 zł, sfinansowana ze środków publicznych, z budżetu Powiatu Grodziskiego.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24