Wątpliwy sukces akcji…

Wątpliwy sukces akcji... 1

W środę 29 kwietnia Grodziski Klub Biegacza wspólnie z Nadleśnictwem Grodzisk przeprowadził akcję sprzątania kolejnego kompleksu leśnego. W poprzednim roku sprzątaliśmy lasy w Zdroju i w Grąblewie, a tym razem skupiliśmy się na obszarze pomiędzy Ptaszkowem a Ujazdem.

Uzbrojeni w worki, rękawice i maseczki oraz zachowując środki ostrożności ruszyliśmy w las po to żeby niestety naocznie stwierdzić jak wielkie zdziczenie panuje wśród ludzi.

Jak zwykle ludzka pomysłowość w wyrzucania wszystkiego nie zna niestety granic. Las nie jest wielki ale ilość zebranych śmieci na tym stosunkowo niewielkim obszarze po prostu przeraża….

W ciągu 2 godzin zebraliśmy kilkanaście worków „wszystkiego”. Dlatego mówimy o wątpliwym sukcesie akcji.

Na pewno plusem całej akcji oprócz faktycznego zebrania góry śmieci była możliwość przeprowadzenia przez członków GKB wspólnej akcji. Z jednej strony nie mamy możliwości uczestnictwa w imprezach biegowych a z drugiej, jak na razie, nie możemy sami organizować naszych imprez biegowych. Dlatego staramy się robić wspólnie to co możemy.

GKB

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
g05c
g05c
4 miesięcy temu

Do niewątpliwego sukcesu akcji brakuje jedynie, aby zebrane śmieci zostały poddane intensywnemu śledztwu służb policyjnych celem wykrycia i ukarania sprawców ich porzucenia. Zalecana przy tym jest taka sama gorliwość i energia działania, jak w ściganiu wykroczeń przeciwko rządowym obostrzeniom wdrożonym w temacie społecznego dystansowania.

zigzag
zigzag
4 miesięcy temu

Mnie tylko zastanawia, dlaczego ludzie tak robią, trzeba być naprawdę Januszem pełną gębą. Płacić trzeba za wywóz śmieci, można je segregować – jeszcze dostaniesz na to worki od firmy, jest punkt na Kościańskiej, żeby oddać odpady problemowe i tak je musisz zawieźć. Lepiej je zawieźć tam, niż do lasu. I popieram pierwszy komentarz.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x