Press "Enter" to skip to content

Warta Poznań pojechała na obóz do Grodziska Wlkp.

23 zawodników znalazło się w kadrze Warty Poznań na pierwszy tego lata obóz przygotowawczy. W Grodzisku Wlkp. „Zieloni” będą do końca tygodnia, a w piątkowe popołudnie rozegrają w Opalenicy sparing z Pogonią Szczecin.

Zespół trenera Piotra Tworka rozpoczął właśnie trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu. Zgodnie z planem piłkarze najbliższe dni spędzą w Grodzisku Wlkp. Pierwszy z dwóch obozów potrwa do piątku, 2 lipca, a na zakończenie zgrupowania Warta zmierzy się z Pogonią Szczecin w swoim premierowym sparingu w przerwie między sezonami.

Na drugi tygodniowy obóz „Zieloni” udadzą się w poniedziałek, 5 lipca. Do Grodziska Wlkp. pojechało 23 zawodników. W kadrze nie ma Mario Rodrigueza, który na dniach dołączy do drużyny, oraz Roberta Ivanova. Fin niedawno zakończył udział w Euro 2020 z reprezentacją swojego kraju i dostał od sztabu szkoleniowego 2 tygodnie urlopu. W Poznaniu ma się pojawić 12 lipca.Spośród piłkarzy, którzy mają ważne kontrakty z Klubem, w obozie nie wezmą udziału Konrad Handzlik, Gracjan Jaroch i Mateusz Spychała. Cała trójka została wystawiona na listę transferową i szuka nowych klubów.Do kadry na zgrupowanie zostało natomiast włączonych kilku młodych graczy. To Szymon Soiński i Jakub Pietrzak, których sztab szkoleniowy zaprosił do udziału w obozie po piątkowym sparingu wewnętrznym. Obaj w ostatnim czasie występowali w drugiej drużynie Warty Poznań.

Trenerzy postanowili też, że chcą się przyjrzeć na zajęciach zawodnikom, którzy w minionym sezonie byli wypożyczeni do innych klubów. I tak, w pierwszym obozie uczestniczą Patryk Prange i Mikołaj Rakowski. Wychowankowie Akademii Warty Poznań przez ostatnie dwa sezony reprezentowali barwy Lechii Gdańsk – występowali w rezerwach trójmiejskiego klubu oraz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.Inni młodzi gracze, którzy wracają z wypożyczeń – Filip Małek, Dominik Smykowski i Kajetan Szmyt – mają pojechać z zespołem na drugi obóz w Grodzisku Wlkp.23-osobową kadrę na rozpoczęte właśnie zgrupowanie uzupełnia 20-letni pomocnik Jakub Białczyk. Zawodnik, który w minionym sezonie rozegrał 28 meczów w II-ligowych rezerwach Lecha Poznań, jest w ekipie „Zielonych” na testach.

Kadra Warty Poznań na I obóz w Grodzisku Wlkp.Bramkarze: Adrian Lis, Jędrzej Grobelny, Patryk Prange. Obrońcy: Bartłomiej Burman, Nikodem Fiedosewicz, Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Aleks Ławniczak, Wiktor Pleśnierowicz, Mikołaj Rakowski, Szymon Soiński. Pomocnicy: Jakub Białczyk, Milan Corryn, Mateusz Czyżycki, Michał Jakóbowski, Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak, Jakub Pietrzak, Mateusz Sopoćko, Łukasz Trałka. Napastnicy: Mateusz Kuzimski, Adam Zrelak.

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.