Warsztaty Projektowania Odzieży w “Różowej”

W dniach 24.10.2016 r. oraz 28.10.2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (nazywanym też “Różową” szkołą) zostały przeprowadzone „Warsztaty Projektowania Odzieży”.

Organizatorami były nauczycielki Aldona Starosta, Halina Klimaszyk oraz uczennice IV klasy Technikum Odzieżowego, a w zajęciach z projektowania uczestniczyły uczennice trzecich klas grodziskiego Gimnazjum.

Podczas warsztatów uczestniczki poznały tajniki komponowania na płaszczyźnie i zasady dobierania barw, nauczyły się poszukiwania inspiracji i pomysłów w różnych źródłach.

Zadaniem młodzieży było zaprojektowanie i ozdobienie zwykłej bluzki, tak aby była jedyna i niepowtarzalna, a zwykły t-shirt zamienić w małe dzieło sztuki.

Podczas realizacji projektów dziewczęta nauczyły się nie tylko zasad kompozycji na płaszczyźnie, ale też poznały technikę malowania na tkaninie. Dużą popularnością cieszyły się szablony i malowanie farbami w sprayu.

Ważnym elementem warsztatów była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice klasy czwartej Technikum Odzieżowego ilustrująca krok po kroku, jak można projektować odzież wykorzystując komputer i specjalny do tego program komputerowy.

Podczas realizacji projektu panowała twórcza, przyjemna atmosfera, a uczestniczki były bardzo zadowolone z niecodziennych zajęć. Każda z nich mogła poczuć się, jak projektantka mody i zrealizować swój własny pomysł przenosząc go na bluzkę, którą zabrały na pamiątkę.

Pod koniec młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy, a pani dyrektor Anna Matysiak wręczyła Certyfikaty uczestnictwa w warsztatach projektowania odzieży.

Dziewczyny mogły ujawnić swoje talenty i rozwinąć zdolności plastyczne pod okiem młodych instruktorek z „odzieżówki”, które wspierały i służyły fachową pomocą młodym adeptkom sztuki.

Efekty zajęć przeszły nasze wszelkie oczekiwania, a pomysłów i zadowolenia nie było końca. Były to bardzo ciekawe twórcze zajęcia – cieszą się uczestnicy warsztatów.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.