Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Żaków i Orlików

Uczniowski Klub Sportowy Dyskobolia w Grodzisku Wielkopolskim po raz trzeci u progu wakacji zorganizował Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Żaków i Orlików pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Tym razem miał on charakter mundialowy i nawiązywał do odbywających się w Rosji Mistrzostw Świata.

W kategorii Żaków oprócz dwóch drużyn gospodarzy czyli UKS Dyskobolia, GAP Grodzisk Wielkopolski wystąpiły Helios Bucz, UKS Orzeł Granowo, Akademia Reissa Grodzisk.

W kategorii Orlików wystapiło 5 drużyn: GAP Grodzisk Wlkp, Lipno Stęszew, Helios Bucz, UKS Dyskobolia 1, UKS Dyskobolia 2.

Każdy z zespołów wylosował jeden z krajów uczestniczących w Mundialu 2018 tj. Polskę, Brazylię, Chorwację, Niemcy, Serbię, Argentynę, Meksyk, Islandię, Anglię i Szwajcarię. Pod flaga wylosowanego kraju zespoły prezentowały się na murawie piłkarskiej.

Turniej otworzył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański. W turnieju żaków zwyciężyła drużyna UKS Dyskobolii II Grodzisk Wlkp. przed Akademią Reissa, GAP Grodzisk Wlkp., Heliosem Bucz, UKS Dyskobolią 1 i UKS Orłem Granowo. Królem strzelców został zawodnik GAP Grodzisk Aleks Białas.

W turnieju Orlików I miejsce zajął KS Lipno Steszew i dalej kolejno UKS Dyskobolia I, GAP Grodzisk Wlkp. ,UKS Dyskobolia II, Helios Bucz. Królem Strzelców tego turnieju został zawodnik KS Lipno Stęszew Łukasz Zagajewski.

Zawodnicy otrzymali medale i statuetki z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Królowie strzelców dostali piłki. W turnieju wzięło udział 110 chłopców .|Organizatorem był Zarząd Uczniowskiego Klub Sportowego Dyskobolia w Grodzisku Wielkopolskim.