W SP w Grąblewie zakończył się projekt matematyczny pt. „Samo życie”

16 listopada w Szkole Podstawowej w Grąblewie zakończył się projekt matematyczny pt. „Samo życie”.

Szkoła Podstawowa w Grąblewie jako jedyna w gminie otrzymała dofinansowanie w programie grantowym mPotęga. Autorką zwycięskiego projektu jest nauczycielka matematyki Danuta Bartkowiak.

Dla młodzieży był to pracowity czas pełen matematycznych wyzwań. Przez 3 miesiące uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w nietypowych zajęciach matematyki. Uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz rozgrywali turnieje gier logicznych. Popołudniowe spotkania zaowocowały kolorowymi lapbookami, szkieletami i siatkami brył oraz inspirującymi grami planszowymi. 

Zakupione pomoce dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić interesujące i wyjątkowo atrakcyjne zajęcia. Odbywały się liczne konkursy z nagrodami oraz interaktywne doświadczenia. W projekcie nie zabrakło naukowych wyjazdów: wszyscy uczniowie odwiedzili poznańskie Laboratorium Wyobraźni, gdzie testowali wiedzę przeprowadzając zjawiskowe doświadczenia. W realizację zadań projektowych aktywnie włączyła się firma Bamar Tech Sp. j.B.Czub, M.Wolnik, której przedstawiciele przeprowadzili z uczniami warsztaty terenowe oraz ufundowali nagrody dla uczestników rozgrywek liczbowych.

Dodatkową atrakcją była wizyta w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Porażynie. Tam odbył się jesienny turniej gier planszowych połączony z marszobiegami. O to, aby aby czas spędzony na leśnej polanie skłaniał do matematycznych rozważań zadbał  Tomasz Kałek z Nadleśnictwa Grodzisk.

Podczas projektu najstarsi w szkole uczniowie z należytą starannością uzupełniali kartki otrzymanych „Kalendarzy ósmoklasistów”, natomiast siódmoklasiści pokonywali kolejne poziomy multimedialnych łamigłówek.

Grupy projektowe we współpracy z SU przygotowały ekspozycje swoich prac na korytarzach szkolnych. Wystawione bryły i plansze wzbudzały duże zainteresowanie kolegów z młodszych klas oraz ich rodziców. Zajęcia korelowały ze sobą, matematyka przenikała całą szkołę i skłaniała do współpracy zarówno humanistów, jak i umysły ścisłe. Samorząd Uczniowski pod opieką Ewy Zaruckiej, czynnie włączał się w propagowanie myśli matematycznej w szkole.Uczniowie wspólnie tworzyli tematyczne dni poświęcone liczbom oraz wystawy i prezentacje.

Warsztaty prowadzone przez nauczycielkę matematyki Danutę Bartkowiak zainspirowały uczniów do podejmowania kolejnych działań matematycznych. Uczniowie planują kontynuować spotkania pozalekcyjne, aby łamać szyfry i zdobywać kolejne medale na szkolnych turniejach gier.  

Projekt  dofinansowała Fundacja mBanku.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *