Press "Enter" to skip to content

W powiecie grodziskim opieka nad najmłodszymi “leży i kwiczy”

W liczącym ponad 50 tysięcy mieszkańców powiecie grodziskim jest tylko jeden (prywatny) żłobek w Grodzisku Wielkopolskim i jeden klub dziecięcy w tym samym mieście – wynika z ogólnodostępnego Rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Dla porównania w powiecie nowotomyskim żłobki są zlokalizowane w Opalenicy, Lwówku i Nowym Tomyślu, a więc w większości miast tego powiatu.

Nie gorzej jest w powiecie wolsztyńskim, gdzie żłobek znajduje się w każdej gminie, również tych wiejskich, a w Wolsztynie są dwa.

W ościennych powiatach wójtowie i burmistrzowie pomyśleli o przyszłości swoich mieszkańców tworząc realne zachęty dla młodych ludzi, aby mieli powody mieszkać, pracować i wiązać przyszłość z ich miejscowościami. Czy mieszkańcy gmin powiatu grodziskiego tak bardzo odbiegają od mieszkańców gmin wokół?

Jaka jest alternatywa? Dajmy dzieciom smartfony od kołyski, rodzicom 500+ i będziemy mieli “wspaniały naród” i masę pracy przy leczeniu skutków zaniedbań.

Bez zainteresowania tematem ze strony lokalnych władz niewiele można tu zdziałać, bo zagadnienie wymaga długofalowej strategii zakładającej wsparcie dla pracujących rodziców z dziećmi do lat trzech. Temat ten jest niestety skrzętnie przemilczany, ponieważ nie wpisuje się w powszechną propagandę sukcesu.

4.7 3 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze