W niedzielę kolejny protest pod grodziskim sądem

O godz 18.30 w najbliższą niedzielę zamierzają spotkać się mieszkańcy powiatu grodziskiego w ramach ogólnopolskiego protestu solidarnościowego z sędziami, którzy nie zgadzają się na działania polityków wobec władzy sądowniczej.

….kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów – czytamy w odezwie organizatorów akcji.

Akcja poparcia dla praworządności jest wynikiem odwołania sędziego przez ministra Zbigniewa Ziobrę z Sądu Okręgowego w Olsztynie. Odwołany z delegacji sędzia zwrócił się do Kancelarii Sejmu o listę osób popierających kandydatury członków nowej Krajowej Rady Sądowniczej, która ma wpływ na powoływanie sędziów.

Jeśli rada została powołana z naruszeniem zasad, to sędzia przez nią nominowany, w myśl prawa, nie może orzekać prawomocnymi wyrokami. Takie orzeczenia można podważyć i nie działają na korzyść oskarżonego. Działania takie wpływają negatywnie na majestat Rzeczpospolitej, w imieniu której wydawane są wyroki – wnioskujemy z internetowych wypowiedzi prawników.

Jeśli wszystko jest zgodne z prawem, uczciwe, to dlaczego Sejm nie pokaże list z nazwiskami. Czego się boi? – pyta retorycznie zainteresowany udziałem w akcji.

Grodziski protest jest kolejnym w tym roku. Pierwszy miał miejsce parę tygodni temu po wybuchu tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Niektórzy ministrowie i sędziowie, m.in. nowej KRS, podejrzewani byli o hejtowanie w mediach społecznościowych sędziów nie zgadzających się na łamanie zasad trójpodziału władzy.

(sas)

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.