W Grodzisku Wielkopolskim powstał klub rodziców JIM

W Grodzisku Wielkopolskim powstał 20. w Polsce Klub Rodziców dzieci z autyzmem Fundacji JiM (jim.org). Kluby zrzeszają ponad 2 tysiące rodziców. Tworzą je rodzice dla innych rodziców – aby móc się spotykać, wspólnie walczyć o lepszą przyszłość swoich dzieci, dzielić informacjami ze świata autyzmu. Razem mogą więcej.

Dlaczego Kluby JiM?

Zazwyczaj z dwóch powodów. Najpierw w rodzicach rodzi się refleksja, że służba zdrowia nie potrafi ich stale wspierać, a oni sami wiedzą o autyzmie więcej niż niejeden pediatra. Potem szukają wsparcia w organizacjach pozarządowych, takich jak Fundacja JiM (jim.org). Rodzice dzieci z autyzmem muszą zmagać się z niełatwą codziennością, która – również dzięki klubom i innym rodzicom – staje się nieco mniej trudna. Dlatego właśnie powołujemy kluby Kluby JiM.

Po co Kluby JiM?

Ponieważ wbrew pozorom autyzm jest olbrzymim problemem w Polsce. Diagnozuje się go już u 1 na 100 dzieci. Klub to niezwykłe miejsce, w którym rodzice dzieci z autyzmem dzielą się doświadczeniami, wiedzą, radą ale nie tylko: to miejsce, w którym mogą po prostu porozmawiać lub nareszcie spotkać bezwarunkową akceptację i zrozumienie problemu, z którym przyszło się im zmagać. W Klubach – działając razem – rodzice stają się silniejsi. Wspólnie walczą o lepszą przyszłość swoich dzieci.

Fundacja JiM i Kluby Rodziców JiM

– Kluby powstały już w 19 miastach. Działają w dużych aglomeracjach m.in. Łodzi, Warszawie, Gdańsku, ale również w mniejszych miejscowościach na przykład Pile, Szczecinku, Gliwicach czy Lędzinach. Wszystkie łączy ten sam program działania – Konstytucja Klubu JiM, w której czytamy m.in. „głos pojedynczego rodzica jest często pomijany. Głos kilkudziesięciu, kilkuset, a tym bardziej tysięcy rodziców pomijane nie będą”.

– Fundacja JiM niesie najwyższej jakości pomoc dzieciom z autyzmem. Prowadzi Klinikę JiM, pod opieką którego jest ponad 1000 dzieci z całej Polski. Kreuje kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie. Tworzy lepszy świat dla dzieci z autyzmem w Polsce.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24