W Grodzisku Wielkopolskim odbędzie się akcja krwiodawstwa

5 maja 2019 r. w domu parafialnym przy kościele pw. Św Faustyny Kowalskiej w Grodzisku Wielkopolskim, odbędzie się VIII zbiórka krwi. Rejestracja dawców od godziny 9.00 do 15.00. Krew to najcenniejszy lek, którego nie da się wyprodukować, oddając ją można uratować zdrowie lub życie.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe pomiędzy 18, a 65 rokiem życia i ważące powyżej 50 kg. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem pesel, aby mógł się zarejestrować.

W ankiecie, którą wpienienia potencjalny krwiodawca są zawarte podstawowe pytania, które pozwalają mu zorientować się o swoim stanie zdrowia, a lekarzowi w sposób kompetentny odpowiedzieć, czy ten dawca może oddać krew. Choroby, które wykluczają z oddania to np. padaczka, przewlekłe zapalenie płuc, astma, poważne choroby serca, skóry, np. łuszczyca, bielactwo nabyte. Krew ma pomóc naszym pacjentom, dlatego kwalifikacja musi być na tyle rzetelna, żeby nie było ryzyka przeniesienia chorób wirusowych – zapalenia wątroby typu C, typu B. HIV-u, kiły czy innych schorzeń, które ewentualnie mogą wpłynąć na zdrowie i stan pacjentów.

Warto też pamiętać, że nasza krew naprawdę jest potrzebna, bo do tej pory nie udało się wyprodukować jej sztucznego odpowiednika. Krwią może podzielić się tylko człowiek z drugim człowiekiem. Będzie to już 8 zbiórka krwi organizowana przy parafii Św. Faustyny. Do tej pory udało się zebrać ponad 140 litrów krwi. Oddaj krew i uratuj komuś życie!

Informacja organizatora, zdjęcie z poprzedniej akcji

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.