W Grodzisku bronili niezależności sądów od polityków

W środę, dokładnie o godz 18.00, około 70 – 80 osób zebrało się przed grodziskim sądem, aby wyrazić swój sprzeciw wobec działań partii rządzącej w stosunku do władzy sądowniczej.

Propozycje naruszają niezawisłość i niezależność wymiaru sprawiedliwości, nakładają kaganiec na wolność wypowiedzi – stąd nasza obecność – mówili.

            Represje dotykają nawet sędziów, którzy w rzeczywistości odwołują się do obowiązującego prawa. Władza chce pozostać bezkarna, dlatego dąży do przejęcia niezależnego sądownictwa – padały mocne słowa podczas rozmów.

            O działaniach władzy w „tłamszeniu niezależnego sądownictwa” opowiedział zebranym przedstawiciel władzy sadowniczej.

             Protestujący wyrazi niezadowolenie z represyjnych działań wobec sądów i sędziów. Represje dotykają sędziów, którzy w rzeczywistości odwołują się do obowiązującego prawa.

            Zebrani odśpiewali „kolędę dla prezydenta” i wznieśli tradycyjny łańcuch światła.

Nie odnotowano żadnych incydentów. Manifestacja była częścią ogólnopolskiej akcji – Dziś Sędziowie – Jutro Ty, która była zapowiadana w 160 miejscowościach.

A2M

Powiązany temat:

2019-12-19

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)

  1. W Republikę Banasiową przekształciła się zakłamana zmiana Kaczyńskiego, chce bezkarności. Nienawidzi ludzi wolnych. Chcą zakneblować usta wszystkim, którzy nie zgadzają się na niszczenie niezależnego sądownictwa i mediów.