VII Grodziskie Dni Kardiologiczne. “Biała sobota” w Grodzisku i profilaktyka w Słocinie.

Od 27 do 29 października w Grodzisku Wielkopolskim odbędą się VII Grodziskie Dni Kardiologiczne.

Tradycyjna konferencja naukowo-szkoleniowa odbędzie się 28 października 2016 r. Temat tegorocznej konferencji brzmi: „Kardiologia 2016 — nowe wyzwania”.

Podczas spotkania dla lekarzy rodzinnych i specjalistów w innowacyjny sposób zostaną przedstawione wyniki najnowszych badań, nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie leczenia „epidemii” XXI wieku, tj. zawału serca, udaru mózgu, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy. Dzięki uczestnictwu wybitnych ekspertów – kardiologów oraz diabetologów konferencja będzie unikalną platformą do pogłębienia wiedzy pomocnej w codziennej praktyce lekarskiej.

Program konferencji:

28.10.2016 Konferencja naukowa Kardiologia 2016 – Nowe wyzwania. Miejsce: Hotel Rodan Groklin Grodzisk Wielkopolski

18.00 – 18.05 Powitanie lek. med. Jerzy Wierzchowiecki

18.05 – 18.30 Praktyczne aspekty stosowania NOAC u chorych z migotaniem przedsionków prof. dr hab. med. Tatiana Mularek – Kubzdela

18.30 – 19.00 Niedoczynność tarczycy a układ sercowo-naczyniowy prof. dr hab. n. med. Katarzyna Ziemnicka

19.00– 19.30 „Leczenie nadciśnienia tętniczego a redukcja powikłań sercowo-naczyniowych” prof. dr hab. Stefan Grajek

19:30 -20.00 Przerwa kawowa 20.00 – 20.30

Co się zmieniło w wytycznych terapii nadciśnienia tętniczego PTNP i dlaczego? prof. dr hab. n. med. Wiesław Bryl

20.30 – 21:00 Miejsce tikagreloru w leczeniu chorób układu krążenia. prof. dr hab. Stefan Grajek

Patronat honorowy: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański i Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński

Oprócz konferencji Grodziskie Dni Kardiologiczne to także edukacja w zakresie prewencji chorób układu krążenia i “Biała sobota”.

Już w czwartek 27 października o godz 16:00 w Remizie Strażackiej w Słocinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami na temat prewencji chorób układu krążenia, a w sobotę 29 października w godz. 9-13 w Poradni kardiologicznej SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim odbędzie się “Biała sobota”. Biała sobota to cieszący się dużą popularnością wśród mieszkańców sposób na kontakt z lekarzem. Obejmuje bezpłatne konsultacje z kardiologiem i diabetologiem, a także możliwość wykonania badań echokardiograficznych i oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu LDL.

Więcej informacji

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24