VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy

VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 1

            W niedzielę 29 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w woźnickim kościele pw. Stygmatów św. Franciszka odbył się wznowiony, VI już Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy.

Koncert poprowadzili p. Krzysztof Borowiak. Rozpoczęła go wykonana  przez Zosię Borowik, której na skrzypcach towarzyszyła Zuzia Matysiak kolęda Lulajże Jezuniu. 

Po przywitaniu artystów i publiczności, pastorałkę Uciekali zaśpiewała Jagoda Konewka. Następnie usłyszeliśmy we wspaniałym wykonaniu p. Aleksandry Borowiak kolędę Noel. A potem usłyszeliśmy zaśpiewaną przez siostry Jagodę i Natalię Konewkówne wzruszającą Kolędę dla nieobecnych… i nie jedna łza spłynęła na wspomnienie tych, których z nami już nie ma. Na zakończenie tej części koncertu obecni, śpiewając Przekażcie sobie wszyscy, chwyciwszy się za ręce, przekazali sobie znak pokoju.

            Podobnie jak na poprzednich koncertach na zakończenie nie mogło zabraknąć, bo jakżeż miało być inaczej Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego pod batutą wspaniałej p. Renaty Kubale. Rozpoczęła ona swój występ od wykonania preludium do utworu „Te Deum” Marca-Antoine’a Charpentirea, będącym oficjalnym utworem zapowiadającym konkursu Eurowizji. A potem przez pół godziny, obecni w kościele uczestniczyli w prawdziwej uczcie dla melomanów: kolędy, wśród których Feliz navidad a także utwory muzyki rozrywkowej, a na zakończenie tak, jak na noworocznych koncertach wiedeńskich, brawurowo zagrany, skomponowany przez Johanna Straussa, Marsz Radetzkiego.

Podobnie jak we Wiedniu, także we Woźnikach,  publiczność wstała, klaszcząc w rytm porywającej muzyki. Wielkie słowa uznania dla wspaniałej Grodziskiej Orkiestry Dętej i jej znakomitej dyrygentki p. Renaty Kubale koncertującej ze swoim mężem i córkami.  Na zakończenie koncertu wykonawcom i przybyłym wiernym podziękował woźnicki gwardian o. Patryk Stryk. Rozstając się do przyszłego roku, wszyscy wspólnie zaśpiewali Bóg się rodzi z jej ostatnią zwrotką Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą.

oal

VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 2
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 3
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 4
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 5
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 6
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 7
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 8
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 9
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 10
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 11
VI Woźnicki Koncert Bożonarodzeniowy 12

2019-12-31

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x