V Wielkopolski Konkurs Chórów Szkolnych

V Wielkopolski Konkurs Chórów Szkolnych 1

22 listopada 2014 r.w auli poznańskiej Akademii Muzycznej odbył się V Wielkopolski Konkurs Chórów Szkolnych “Śpiewająca Wielkopolska”. Po raz kolejny w konkursie udział wzięły chóry z grodziskich szkół. chóry wykonywały pieśni okolicznościowe i ludowe, w tym jeden utwór musiał być wykonany a cappella.

W jury zasiedli wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej: prof. Przemysław Pałka, prof.dr hab.Magdalena Wdowicka-Mackiewicz i prof. dr Leon Zaborowski. Jurorzy podkreślali wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu. Grodziskie chóry prezentują coraz wyższy poziom, co potwierdziły w sobotnie przedpołudnie podczas występów.

Chór LOJS pod dyrekcją Renaty Bosackiej z grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego zdobył Srebrny Dyplom. Złoty Dyplom zdobył chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod dyrekcją Katarzyny Buda.

Złoty Dyplom i nagrodę główną konkursu-GRAND PRIX wraz z okazałym pucharem zdobył chór Kantylena ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod dyrekcją Renaty Bosackiej. Oprócz dyplomów zespoły otrzymały nagrody rzeczowe-instrumenty muzyczne i słodycze.

Chór KANTYLENA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wlkp. od 2006 r. uczestniczy w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych “Śpiewająca Polska”. Rok później do programu dołączyły chóry z Szk. Podst. nr 4 i z Zespołu Szkół w Ptaszkowie. Uczestnictwo w programie wpływa mobilizująco na chórzystów, a udział w cyklicznych przeglądach i konkursach pozwala na konfrontację z innymi zespołami. Dzięki udziałowi w programie chóry stale podnoszą swój poziom artystyczny, poszerzają repertuar i świetnie reprezentują swoje szkoły. Dyrygenci mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji podczas warsztatów i konferencji dla dyrygentów chórów. Tegoroczna edycja programu “Śpiewająca Polska” właśnie dobiegła końca, ale liczymy, że od nowego roku będziemy kontynuować przygodę ze śpiewaniem w ramach programu.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x