Uszkodził 9 samochodów

Kara do pięciu lat więzienia grozi 29-latkowi, który w Grodzisku Wielkopolskim uszkodził 9 samochodów.

Do zdarzenia doszło 21 listopada tego roku w godzinach pomiędzy 16:15, a 16:30. Dyżurny z grodziskiej jednostki Policji został powiadomiony przez jedną z osób pokrzywdzonych, że ktoś zniszczył zaparkowane przy ulicy Poznańskiej samochody. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania ulicznego wandala. Okazało się, że łącznie zostało uszkodzonych 9 pojazdów. Powstałe szkody dotyczyły powyłamywanych lusterek oraz uszkodzeń karoserii.

W wyniku pracy operacyjnej grodziskich funkcjonariuszy udało się namierzyć i ustalić sprawcę tych uszkodzeń. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski. 10 grudnia policjanci doprowadzili do jego zatrzymania.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami tłumaczył, że był w tym czasie mocno pijany i niewiele pamięta z tego dnia. Zebrany materiał dowodowy, który został mu przedstawiony spowodował, że mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał się dobrowolnej karze. Niezbite dowody pozwoliły na przedstawienie 29-latkowi zarzutów uszkodzenia mienia i skierowanie aktu oskarżenia do Sądu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.