Uroczysta sesja Rady Miejskiej

15 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta, 57. sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

W pierwszej części nastąpiło wręczenie Medali Honorowych Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. Otrzymali je: Barbara Rożyńska-Szumska, Anna Hoffman i Antoni Kłak. Więcej

W dalszej części burmistrz Henryk Szymański przedstawił sprawozdanie, które stało się jakby podsumowaniem jego działalności. Henryk Szymański kończy szesnastoletnią pracę na stanowisku Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W ostatnich wyborach samorządowych został wybrany radnym Sejmiku Wielkopolskiego. Dzisiejsze spotkanie stało się zatem okazją do podziękowań. Burmistrz dziękował swojej “drużynie”, radnym i Przewodniczącemu Rady Miejskiej Markowi Kineckiemu, któremu nie szczędził przyjacielskich i ciepłych słów. 

Przewodniczący Marek Kinecki także kończy pewien etap życia. W ostatnich wyborach już nie kandydował. Po 34 latach pracy w samorządzie przeszedł na “polityczną emeryturę”. Przez ostatnie 24 lata był Przewodniczącym Rady Miejskiej Grodziska Wielkopolskiego. Jak obliczył, w swojej karierze wziął udział w podejmowaniu około 2 tys. uchwał. Marek Kinecki dziękował radnym, pracownikom urzędu, burmistrzom, a szczególnie Henrykowi Szymańskiemu, którego obdarzył życzliwymi i pełnymi uznania słowami. 

Podziękowania do szerokiego grona osób, z którymi miała możliwość współpracować, skierowała też radna Alina Kachlicka. W ostatnich wyborach nie kandydowała już do Rady Miejskiej. Uroczyste pożegnania, ciepłe słowa i wzruszająca atmosfera panowały w tej części sesji.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Michał Bartkowiak przedstawił sprawozdanie z jej działalności.

Każdy z radnych kończących kadencję otrzymał także indywidualne podziękowania “za pełną zaangażowania służbę na rzecz rozwoju Gminy Grodzisk Wielkopolski w latach 2014-2018”.

Burmistrz i Przewodniczący dziękowali, ale i im dziękowano, gratulowano i życzono pomyślności w dalszym życiu. Głos zabrali m. in. radna Danuta Grzanowska, dyr. liceum Jadwiga Łacheta, dyr. ZST Anna Matysiak, starosta Mariusz Zgaiński, z-ca starosty Sławomir Górny. Dziękowali sołtysi i przedstawicielki kół gospodyń.

Sesję, która trwała ponad dwie godziny, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki zamknął z żalem.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *