Upamiętnijmy grodziskie groby Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera

Od pewnego czasu regionaliści skupieni w grodziskim Muzeum i Towarzystwie Miłośników Ziemi Grodziskiej pracują nad inwentaryzacją grobów powstańców wielkopolskich spoczywających na grodziskim cmentarzu oraz żołnierzy  Błękitnej Armii  gen. Józefa Hallera.

Chcielibyśmy, aby na ich grobach znalazły się także pamiątkowe emblematy powstańcze oraz  emblematy hallerowskie.  W chwili obecnej przedstawiamy ”roboczą” listę zinwentaryzowanych przez nas grobów powstańców wielkopolskich, natomiast w najbliższym czasie podamy także listę Hallerczyków.  Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, nieprawidłowości i uzupełnienia, które prosimy kierować bezpośrednio do naszego Muzeum, osobiście lub telefonicznie od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.  Numer telefonu: 61 227 12 28.

-informuje Dariusz Matuszewski

Powstańcy Wielkopolscy

Sektor A  – sektor wzdłuż płotu przy blokach osiedla Chopina

1. Filcek Marian ur.1892

2. Chocieszyński Kazimierz ur. 1891

3. Grzelewski Jan ur. 1882

4. Grzelewski Wojciech ur. 1900

5. Konieczny Franciszek ur. 1894

6. Golczak Michał ur. 1899

7. Otto Stefan ur. 1869

8. Królikowski Mieczysław ur. 1896

9. Bartkowiak Leon ur. 1893

10. Grębowicz Wincenty ur. 1887

11. Jankowski Stanisław ur. 1894

12. Roj Antoni ur. 1888

13. Wojczak Stanisław ur. 1888

14. Flis Franciszek ur. 1876

15. Olejniczyk Walenty ur. 1890

16. Boliński Leon ur. 1895

17. Paszek Stanisław ur.

18. Paszek Ignacy ur.

Sektor B, następny sektor w stronę kaplicy, równoległy do A

  1. Kowalka Piotr ur. 1902
  2. Sikorski Aleksander ur. 1902
  3. Szamer Stanisław ur. 1872
  4. Alaborski Józef ur. 1898
  5. Frankowski Mścisław ur. 1900
  6. Urban Józef ur. 1900
  7. Kotlarek Andrzej ur. 1893
  8. Hojan Stanisław ur. 1900
  9. Łysiak Stanisław ur. 1898
  10. Wróbel Antoni ur. 1898
  11. Ratajczak Michał ur. 1899
  12. Ochla Jan  ?
  13. Flis Marcin ur. 1899

Sektor C, następny sektor w stronę kaplicy, równoległy do B

  1. Skałecki Wojciech ur. 1889
  2. Kamiński Mieczysław ur. 1886
  3. Hoffmann Antoni ur. 1898
  4. Kaźmierowski Bernard ur. 1897
  5. Styburski Jan ur. 1898
  6. Domagała Jan ur. 1896
  7. Kubala Józef ur. 1889
  8. Napierała Feliks ur. 1893
  9. Flis Leon ?
  10. Rabiega Wincenty ur. 1890
  11. Nowak Józef ur. 1898
  12. Fornalik Alojz ur. 1899
  13. Stroiński Mieczysław ur. 1892
  14. Banach Marcin ur. 1880
  15. Stanisław Nejczyk
  16. Jan Sołtysiak

Sektor D, następny sektor w stronę kaplicy, równoległy do C (sektor z pomnikiem Powstańców)

  1. Twardowski Andrzej ur. 1897
  2. Wlekły Nikodem ur. 1888
  3. Urbaniak Stanisław ur. 1896
  4. Roj Jan ur. 1890
  5. Klapa Edmund ur. 1897
  6. Szeszuła Jakub ur. 1893
  7. Flisek Tomasz ur. 1880
  8. Kaźmierowski Stanisław ur. 1893
  9. Roj Stanisław ur. 1886
  10. Grygiel Albin ur. 1898
  11. Bogusławski Włodzimierz ur. 1901
  12. Małecki Ludwik ur. 1900
  13. Palicki Józef ur. 1900
  14. Sternal Jan ur. 1899
  15. Koliński Stefan ur.?
  16. Rysman Wiktor ur.
  17. Skrzydlewski Józef  ur. 1896
  18. Smolibowski Antoni ur. 1900
  19. Stachecki Jan ur. 1896
  20. Kurczyk Marcin
  21. Hoffman Łucjan  ur. 1900
  22. Królikowski Stanisław ur. 1894
  23. Baranowski Kazimierz ur. 1900
  24. Ratajczak Stanisław ur. 1888
  25. Łukarski Antoni ur. 1900
  26. Rutkowski Franciszek ur. 1901
  27. Wachowiak Franciszek ur. 1899
  28. Hoffmann Leon ur. 1896
  29. Hoffmann Bronisława ur. 1895
  30. Zimny Ludwik ur. 1897
  31. Skrzypczak Marcin ur. 1894
  32. Staśkiewicz Maksym ur. 1898

Szwarc Wielichowo

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja PGO24 na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!