Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Ultra GWINT 2018

W dniach 11 – 12 maja blisko 500 biegaczy weźmie udział w 5. edycji ultramaratonu GWiNT Ultra Cross. GWiNT to zawody o charakterze terenowym.

Trasa biegu poprowadzona jest w przeważającej części (w ponad 90 %) na obszarach leśnych znajdujących się na terenie powiatów: grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego.

Od pierwszych liter w nazwach tych powiatów wzięła się nazwa imprezy. To wydarzenie, które cieszy się prestiżem i szacunkiem biegaczy.

Zawodnicy mają możliwość zmierzenia się z jednym z trzech dystansów.

Najbardziej wymagający i morderczy to dystans 161 km (czyli 100 mil), którego linia startu znajduje się na grodziskim starym rynku. Biegnący na tym dystansie wystartują w piątek 11 maja o godzinie 18.00. Liczba biegaczy którzy odważyli się zmierzyć to blisko 100 osóbm. Limit czasu na pokonanie tego dystansu organizatorzy ustalili na 27 godzin. Około setka biegaczy ścigających się na dystansie 110 km (Normal GWiNT) wystartuje o 3.00 nad ranem spod obiektu “Fala Park” w Wolsztynie. Największa liczba śmiałków, bo około 300, wystartuje na dystansie 55 km w Mini GWiNT. Start przewidziany jest na sobotę 12 maja o godzinie 12.00 z Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu.

Meta dla wszystkich dystansów w tym roku zlokalizowana jest w Parku Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim. Zgodnie z przyjętą już tradycją, każda kolejna edycją okręca się, przez co rokrocznie gospodarzami Bazy Zawodów i mety są kolejno stolice powiatów, przez teren których przechodzi trasa biegu.

Na pełnej pętli liczącej 161 kilometrów, oznakowanej na całej długości, zlokalizowanych jest 10 Punktów Kontrolno-Odżywczych. Po 19 km od startu w Grodzisku, zawodnicy dotrą do Placu Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach, następnie do świetlicy wiejskiej w Głodnie, „Fala Park” w Wolsztynie, dzikiej plaży w Kuźnicy Zbąskiej, do Jastrzębska Starego, przystanku autobusowego w Miedzichowie, Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu, Folwarku Wąsowo, Pałacu w Porażynie, parkingu przy Nadleśnictwie Grodzisk w Lasówkach. Po około 12-13 km zawodnicy kończą bieg w Parku Miejskim w Grodzisku.

Organizatorami ultramaratonu są Grodziski Klub Biegacza, Nowotomyski Klub Biegacza “Chyży” z Nowego Tomyśla oraz Wolsztyński Klub Biegowy. Jednakże przeprowadzenie imprezy takiego kalibru nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie Partnerów, jakimi są lokalne samorządy powiatowe i gminne, Nadleśnictwa Grodzisk, Bolewice i Wolsztyn, szkoły, lokalne firmy, organizacje pozarządowe i wolontariusze niezrzeszeni. Podczas samych zawodów zawodników wpiera ponad 100 wolontariuszy. Każdy z nich daje od siebie tyle ile chce i może.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom którzy będą przekraczali linię mety praktycznie przez cały dzień, od rana do wieczora. Więcej informacji jest dostępnych na stronie imprezy ultragwint.pl oraz na facebook’u.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24