Ukazała się książka poświęcona Antoniemu Thumowi

Jest nam miło poinformować wszystkich, że właśnie ukazała się nasza najnowsza książka poświęcona Antoniemu Thumowi.

Książka jest jeszcze “świeża i gorąca” i będzie między innymi prezentowana podczas jutrzejszego odsłonięcia pomnika pana Antoniego. Natomiast w najbliższym czasie powiadomimy czytelników w jakiej formie i gdzie będzie ją można nabyć.
Tymczasem zapraszamy na uroczystości odsłonięcia pomnika.  O godzinie 16,30 zbieramy się na cmentarzu przy grobie rodzinnym Thumów, gdzie Grodziska Orkiestra Dęta odegra Marsz Gratulacyjny, którego oficjalnie nie zagrano od wybuchu II wojny światowej. Odnaleziony,  został na nowo opracowany. Tutaj nastąpi także złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
Następnie w pochodzie udamy się do Browarów, gdzie między innymi kolega Andrzej Mańkowski posnuje o Antosiu Thumie – legendzie przedwojennego Grodziska. Znając Andrzeja zrobi to osobliwie ciekawie. Tutaj również zaprezentujemy naszą książkę.
Około godziny 18,00 udamy się kilkadziesiąt metrów dalej, gdzie przy “blaszaku” odsłonimy pomnik Antoniego Thuma. A potem wszyscy razem na Starym Rynku będziemy uczestniczyć w otwarciu  Grodziskiego Piwobrania i obejrzymy spektakl przygotowany przez Hanie Mańkowską i jej artystów na temat Antoniego Thuma. W imieniu Pana Burmistrza serdecznie zapraszamy.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Grodziskiej
Wszystkich zainteresowanych historią Grodziska Wielkopolskiego zapraszamy na nasze strony: /www.facebook.com/TowarzystwoMilosnikowZiemiGrodziskiej/

Wybrane dla Ciebie