Udany festyn przy wiatraku

W niedzielę, 3 lipca 2016 r., po raz czwarty mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego i okolic bawili się wspólnie podczas „Festynu przy Wiatraku”.

Jak co roku, dla wszystkich chętnych do wspólnej zabawy Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim przy współpracy z Centrum Kultury RONDO przygotowali wiele atrakcji.

Tuż po godzinie 15.00, po oficjalnym otwarciu festynu, którego dokonał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański życząc gościom i mieszkańcom wielu niezapomnianych wrażeń, na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Gminnego. Za swój występ maluchy otrzymały gromkie brawa.

Nie mniejsze brawa otrzymała grupa „Lajkoniki” Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk.

Następnie na scenie pojawili się rodzice dzieci z Przedszkola Gminnego w spektaklu „Kozucha Kłamczucha”. Zabawny spektakl zyskał wielkie uznanie, a rodzice biorący w nim udział nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Tradycyjnie, jak co roku, do łez publiczność rozbawiły zabawne skecze w wykonaniu KABARETU “TO MY” ze Słocina.  W czasie, gdy na scenie pojawił się zespół „Zdrojowianie”, najmłodsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z przygotowanych dla nich konkursów i zabaw m.in. toczenia kapusty, skoków w workach, rzutu do celu, rzutu beretem, toczenia balotów, czy biegu z piłeczką na łyżeczce. Chętnych nie brakowało również do udziału w warsztatach rękodzieła ludowego, warsztatach wikliniarskich czy też warsztatach plecenia wianków.

Wiele radości wszystkim uczestnikom niedzielnego pikniku sprawił konkurs dojenia krowy, gdzie swoich sił próbowali zarówno dzieci jak i dorośli. Z minuty na minutę na terenie Centrum Ekologiczno – Edukacyjnego „Pod chmurką” robiło się też bardziej kolorowo, a to za sprawą pomalowanych buziek najmłodszych uczestników festynu.

Długa kolejka ustawiała się również przed wiatrakiem, który tego dnia dostępny był dla zwiedzających. Na stoisku Gminnego Centrum Informacji każdy mógł poznać historię miasta.

Podczas festynu nie zawiodły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski, które przygotowały chleb ze smalcem i ogórkiem oraz placek.

Niedzielne popołudnie przy wiatraku zakończył występ ukraińskiej kapeli ludowej “Weseli Galicjanie” z Tarnopola. Wspaniała oprawa, piękne stroje i zabawne prowadzenie koncertu sprawiły, że zespół zszedł ze sceny dopiero po długich brawach i zagraniu na bis.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i obsługę niedzielnego spotkania przy wiatraku, a mieszkańcom i gościom za liczny udział w imprezie.

UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24