Uczniowie ZST w Grodzisku Wielkopolskim osiągnęli sukcesy w ogólnopolskim konkursie

Uczniowie ZST w Grodzisku Wielkopolskim osiągnęli sukcesy w ogólnopolskim konkursie 1

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego DEUTSCHFREUND.

W organizowanym przez Łowców Talentów „Jersz” konkursie, który odbył się 15. 11.2017 r. przystąpiło 13 uczniów grodziskiej szkoły.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu gramatyczno-leksykalnego, sprawdzającego znajomość czasów, zakres środków leksykalnych, rekcję czasownika, a także zwroty i wyrażenia ze związkami frazeologicznymi i przysłowiami.

Był to test wielokrotnego wyboru, gdzie nawet wszystkie odpowiedzi podane do wyboru mogły być poprawne. Uczniowie sprawnie rozwiązali testy dostosowane do poziomu nauczania danej klasy.

W komisji Konkursowej zasiedli:
Aldona Starosta- przewodniczący
Klaudia Budzyńska-Schulz – członek komisji
Jakub Tasiemski – członek komisji

W grudniu Komitet Organizacyjny Konkursu ogłosił wyniki. W konkursie uczestniczyło blisko 7 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W rozgrywce językowej wyłoniono 151 laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie ZST:

1. Bartosz Bednarek z klasy ID uzyskał 6 miejsce w województwie i 147 w Polsce ( na 6.863 uczestników) – nauczyciel Aldona Starosta
2. Weronika Blaszka z klasy IIG uzyskała najlepszy wynik w klasach drugich, 53 miejsce w województwie i 883 w kraju- nauczyciel Klaudia Budzyńska-Schulz
3. Jacqueline Reinders kl. IIIK uzyskała najlepszy wynik w klasach trzecich, 9 miejsce w województwie i 245 w kraju – nauczyciel Jakub Tasiemski.

Gratulujemy laureatom! Cieszymy się z tak wysokich wyników naszych uczniów.

Opracowała: Aldona Starosta

Uczniowie ZST w Grodzisku Wielkopolskim osiągnęli sukcesy w ogólnopolskim konkursie 2

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x