Uczniowie ZSP odbyli praktyki w Andaluzji

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Grodziska Wielkopolskiego po raz kolejny wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe do Hiszpanii. Wyjazd został zrealizowany w ramach programu ERASMUS+.

Tym razem skorzystała grupa 16 uczniów z klasy IV technikum mechatronicznego. Praktyki trwały od 26 listopada do 17 grudnia. Miejscem pobytu była Sewilla – czwarte pod względem wielkości miasto Hiszpanii i jednocześnie stolica Andaluzji.

Uczniowie podczas 3-tygodniowych praktyk mieli szansę doskonalić swoje umiejętności z zakresu projektowania 2D i 3D oraz pracy na maszynach CNC. Ciekawostką było zapoznanie się z techniką wykonywania przedmiotów na drukarkach 3D. Zajęcia
odbywały się w salezjańskiej szkole “Santisima Trinidad” w Sewilli. Poza praktykami uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w lekcjach języka hiszpańskiego prowadzonych w języku angielskim.

Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie. W wolnych chwilach grupa uczniów odwiedziła m.in. centrum Sewilli, Złotą Wieżę, przepiękny Park Marii Luizy, a także Plac Hiszpański, na którym nagrywano takie filmy jak „ Lawrence z Arabii” czy „ Gwiezdne Wojny’’. Duże wrażenie na młodzieży wywarła arena, na której odbywają się prawdziwe walki byków. Uczniowie z ,,Różowej’’ uczestniczyli też w ,,Nocy tapas’’, podczas której próbowali przeróżnych tradycyjnych hiszpańskich przekąsek. To tylko jedne z nielicznych miejsc, które młodzież miała szansę odwiedzić podczas wyjazdu.

Zagraniczne praktyki z pewnością przyczyniły się do podwyższenia umiejętności zarówno zawodowych, jak i językowych uczestników projektu.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24