Uczniowie ZSP im. E. Kwiatkowskiego w krainie Flamenco

Uczniowie ZSP im. E. Kwiatkowskiego w krainie Flamenco 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnym im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim od wielu lat umożliwia uczniom techników wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach projektów unijnych. Na początku 2015 roku młodzież wyjechała do miejscowości Ubeda w Hiszpanii. Do Andaluzji pojechali uczniowie kształcący się w sektorze ekonomicznym, gastronomicznym, informatycznym, logistycznym i odzieżowym. W niedzielę, 25 stycznia po 3 tygodniach praktyk grupa 16 uczniów powróciła do Grodziska Wielkopolskiego.

Wyjazd odbył się w ramach projektu “Bądź lepszy w zawodzie” realizowany w ramach programu Erasmus+. Koordynatorem projektu w grodziskiej szkole jest Joanna Kokocińska. Hiszpańskim partnerem grodziskiej szkoły w ramach realizacji projektu jest firma EuroMind mająca swoją siedzibę w Sewilli. Środki przeznaczone na realizację projektu pozwoliły na zorganizowanie zajęć z języków angielskiego i hiszpańskiego, przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, transport lokalny, organizację wycieczek, a także “kieszonkowe”. Pobyt w Andaluzji nie ograniczał się wyłącznie do pracy. Młodzież uczestniczyła w wyjazdach krajoznawczych. Podczas wycieczki m.in. do Malagi była okazja poznać miasto, atrakcje, zabytki, a także obejrzeć na stadionie mecz Malaga – Villarreal.

Uczniowie w wolnym czasie zwiedzali Ubedę, uczestniczyli w zabawie na dyskotece, próbowali lokalnych potraw tzw. “tapas” oraz mieli możliwość dopingowania drużyn najlepszej ligi piłkarskiej na świecie z lokalnymi kibicami w pobliskim pubie. Najcenniejszym doświadczeniem dla stażystów było zdobycie nowych umiejętności związanych z wykonywanym zawodem, poznanie nowych technologii i miejscowych standardów pracy.

Uczestnicy otrzymają “Europass” – dokument mobilności, potwierdzający zdobyte umiejętności w ramach zagranicznego stażu. W latach 2015-16 młodzież ZSP im. E. Kwiatkowskiego w zawodach technik logistyk, technik informatyk, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik hotelarstwa, technik rolnik, technik technologii odzieży, technik żywienia i usług gastronomicznych będzie rozwijała swoje umiejętności zawodowe na praktykach w firmach w Sewilli i Ubedzie. Łączna kwota pozyskanych na ten cel środków wynosi 213 180,00 Euro.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x