Uczniowie ZSP z Grodziska Wielkopolskiego na stażu w Hiszpanii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Grodziska Wlkp., wysłał kolejną grupę uczniów na praktyki obejmujące innowacyjne szkolenia zawodowe. Wyjazd odbył się w ramach europejskiego projektu ERASMUS+, w którym uczestniczy grodziska szkoła współpracująca z EuroMind. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności w zakresie projektowania i drukowania przedmiotów w technice 3D, grafiki komputerowej, kreślarstwa CAD oraz projektowania przemysłowego.

Grupa szesnastu uczniów Technikum Budowlanego z klasy 2B i 3D przebywała w Andaluzji, a dokładnie w największym mieście tego regionu, czyli Sevilli. Praktyki trwały od 24 kwietnia do 14 maja tego roku, a harmonogram pobytu był skrzętnie zaplanowany i oscylował pomiędzy lekcjami języka hiszpańskiego oraz praktykami w fundacji szkoleniowej SAFA, czyli jednostce treningowo-szkoleniowej, której priorytetowym celem jest doskonalenie w nowoczesnych, profesjonalnych i specjalistycznych technikach informatycznych. SAFA tak jak grodziskie ZSP przekonuje, że bycie przedsiębiorczym jest podstawą tworzącą bogactwo społeczeństwa XXI wieku.

W wolnych chwilach uczniowie zwiedzali piękną Sevillę. Obejrzeli m.in. Plac Hiszpański, wybudowany z okazji Wystawy Iberoamerykańskiej, zachwycający rozmachem i różnorodnością stylów architektonicznych (stał się inspiracją do plenerów znakomitych filmów, takich jak „ Lawrence z Arabii” czy „ Gwiezdne Wojny – Mroczne Widmo”, „Gwiezdne Wojny- Atak Klonów”). Spacerowali po ścieżkach bajecznego Parku Marii Luizy, gdzie mogli chwilkę odetchnąć od upału (34 stopnie temperatury) i podyskutować o elementach stylu renesansowego, neomauretańskiego i art. deco, wykorzystanego przez architekta budowli. Zachwycili się największą średniowieczną Starówką Sevilli, na której obejrzeli Katedrę Najświętszej Marii Panny, czyli znowu największą i jedną z najwspanialszych sakralnych budowli gotyckich na świecie. Wrażenie zrobiła także monumentalna wieża Giralda, która jest niekwestionowanym symbolem miasta. Ta blisko stumetrowa dzwonnica, wcześniej będąca minaretem jest jednym z najważniejszych mauretańskich zabytków na terenie Hiszpanii.

Pierwszą wolną niedzielę młodzi spędzili nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir, głównego miejsca spotkań młodzieży i studentów. Można więc było doskonalić umiejętności językowe z angielskiego i hiszpańskiego.

Był również czas na opalanie, rozmowy, żarty oraz planowanie następnych eskapad prowadzonych przez panie: Ewę Waszkowiak, Grażynę Wiśniewską i Anastazję Mróz.

Wszystkich zainteresowanych dokładniejszymi wiadomościami odsyłamy na stronę internetową prowadzoną przez uczniów o nazwie „Klienci El Pazura ZSP EuroMiind”. Zapraszamy do polubienia i obserwowania tej strony.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24