Uczniowie z “Różowej” w krainie flamenco

Uczniowie z "Różowej" w krainie flamenco 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska Wlkp. od wielu lat umożliwia uczniom techników wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach projektów unijnych.

Na początku 2015 roku wyjechała pierwsza grupa młodzieży do miejscowości Ubeda w Hiszpanii. Do Andaluzji pojechali wtedy uczniowie kształcący się w sektorze ekonomicznym, gastronomicznym, informatycznym, logistycznym i odzieżowym.

W kwietniu do Ubedy w Hiszpanii na trzy tygodniowe praktyki zawodowe wyjechała następna, grupa młodzieży ucząca się w technikum ekonomicznym, informatycznym, gastronomicznym, logistycznym, rolniczym i organizacji reklamy.

Wyjazdy odbywają się w ramach projektu „Bądź lepszy w zawodzie” realizowany w ramach programu Erasmus+.

Hiszpańskim partnerem grodziskiej szkoły w ramach realizacji projektu jest firma EuroMind mająca swoją siedzibę w Sewilli.

Środki przeznaczone na realizację projektu pozwoliły na zorganizowanie zajęć z języków angielskiego i hiszpańskiego, przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, transport lokalny, organizację wycieczek, a także kieszonkowe.

Pobyt w Andaluzji nie ogranicza się wyłącznie do pracy. Młodzież uczestniczy w wyjazdach krajoznawczych, poznaje kulturę krainy flamenco, poszerza wiedzę o możliwościach gospodarczych i rolniczych tej krainy. Na praktykach zawodowych poszerza znajomość języka angielskiego, hiszpańskiego i praktyczne wiadomości dotyczące ich przyszłego zawodu.

W. Złotowska – Czekała

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x