Uczniowie w radiu

W czwartek  9 czerwca, na zaproszenie z-cy redaktora naczelnego Radia Merkury Arkadiusza Kozłowskiego członkowie klubu “EuroFan” wraz z opiekunami Jackiem Falkowskim i Wiesławą Konieczną odwiedzili siedzibę Radia w Poznaniu przy ulicy Berwińskiego 5.

Młodzież zwiedziła studia nagrań, pomieszczenia redaktorskie oraz zarządu. Delegacja została bardzo ciepło przyjęta przez pracowników radia, którzy chętnie i obszernie informowali uczniów o szczegółach pracy radiowców. Szczególnie duże podziękowania za wspaniałą lekcje z pracy realizatorskiej dla pana Joachima Krukowskiego-młodzież była naprawdę zachwycona jego wykładem i pokazem możliwości techniki radiowej. Była też okazja zwiedzenia samochodu transmisyjnego i wysłuchania komentarzy oraz anegdot o muzyce opowiedzianych przez pracownika radia i jednocześnie kierowcy pojazdu, Pana Jacka Lierscha.

Następnie wspólnie z Panem Arkadiuszem Kozłowskim ustalono warunki patronatu nad konkursem oraz dalszej współpracy pomiędzy Radiem Merkury, a szkołą w Grodzisku Wlkp. Całe spotkanie w radiu przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

-informuje ZSP w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie