Uczniowie “Słowaka” w Danii

Świat jest książką i ci,

którzy nie podróżują,

czytają tylko jedną stronę

Święty Augustyn

Dania – kraj wielu kultur – był celem podróży 18 uczniów Słowaka wraz z p. Anetą Ochmańską i p. G. Skrzypczak w ramach wymiany międzyszkolnej. W dniach 27.11.2016 – 03.12.2016 r. odwiedziliśmy ten uroczy kraj, poznając jego kulturę, ludzi oraz przepiękne krajobrazy.

Podczas wyjazdu myślą przewodnią naszego spotkania było zagadnienie społeczeństwa wielokulturowego, jakim niewątpliwie jest Dania. W ramach zajęć udoskonalaliśmy znajomość języka angielskiego, uczyliśmy się tworzyć gry komputerowe oraz dyskutowaliśmy o stosunku młodych ludzi w Polsce i Danii do zagadnienia wielokulturowości. Mieszkając w domach naszych rówieśników z Danii mieliśmy okazję poznać, jak żyją młodzi ludzie w tym kraju na co dzień. W piątek w przeddzień naszego powrotu do Polski zwiedziliśmy stolicę Danii – Kopenhagę. Dodatkową atrakcją był pobyt w słynnym na cały świat wesołym miasteczku – Tivoli.

Jako, że wymiana ta zapoczątkowana została w 2006 r. przez p. Anetę Ochmańską obchodziliśmy w tym roku jubileusz jej 10-lecia.

Zawiązane znajomości pozwalają nam z niecierpliwością oczekiwać marcowej rewizyty.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24