Uczniowie z klasy mundurowej na poligonie

Na zaproszenie V Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie 16. września uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. wraz z wychowawcą Rafałem Maluśkim oraz opiekunem Ludwikiem Plutą udali się do Torunia, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Na początku młodzież obserwowała żołnierzy 3 dywizjonu artylerii samobieżnej. Po krótkiej przerwie wszyscy udali się na kolejny trening, gdzie odbywało się kierowanie ogniem armatohaubic DANA, można było też zauważyć prowadzący rozpoznanie bezzałogowy statek powietrzny.

Po zakończeniu wszystkich prób, młodzi mundurowi razem z opiekunami mieli okazje uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego. Instruktorzy rozmawiali z uczniami, odpowiadali na poszczególne pytania dotyczące wyposażenia oraz życia codziennego żołnierzy. Mimo mało sprzyjającej, wysokiej temperatury cała grupa wróciła do Grodziska z zaspokojoną ciekawością na temat życia na poligonie, a także zachowań i działań artylerzystów.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24