Uciekał z jajami przed “krokodylami”. Niestety, dogoniły go…

“Krokodyle” to pieszczotliwe określenie Inspekcji Transportu Drogowego. Niedawno w Granowie miał z nimi do czynienia kierowca samochodu z transportem jaj. Ponieważ pojazd był przeładowany szofer próbował uciec “krokodylom” bocznymi drogami.

Kierowca busa poruszający się droga krajową nr 32 w Granowie udowodnił, że jego niewielki pojazd, może wiele. Uciekał przed inspektorami boczną drogą w obawie, że wpadnie z nadmiarem jaj. Kontrolerzy jednak szybko wyczuli intencje kierowcy i rzucili się do pościgu.

O zdarzeniu informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

16 maja inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 32 w Granowie, gdzie zatrzymali do kontroli między innymi cztery busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Ważenie pojazdów wykazało, że były przeładowane. Rekordzistą okazał się kierowca, który próbując uniknąć kontroli, wykorzystał drogę alternatywną. Inspektorzy widząc, że kierowca ucieka, udali się za nim w pościg. Kontrola dogonionego pojazdu, wykazała, już na punkcie wagowym, że całkowita masa rzeczywista pojazdu wynosiła 6,2 tony i została przekroczona o 2,7 tony. Transport jaj okazał się zbyt ciężki.

Za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

Fot: ITD

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (2)

  1. Tym mercedesem spokojnie można 8t targać, jest obliczony na 14 ale oczywiscie przepisy, bus do 3,5 t tanszy i tak to sie konczy….

    1. Dlaczego bagażówki notorycznie nazywacie busami? Bus to przecież mały autobus, czyli pojazd do przewozu osób.