Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Osiemnastu zawodników z Zielonej Góry, Wolsztyna, Gradowic, Nowego Tomyśla, Opalenicy i Grodziska Wielkopolskiego wzięło udział w Turnieju Tenisowym o puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, który odbył sie w sobotę 24 września.

Zawodnicy w wyniku losowania zostali podzieleni na 2 grupy, w których każda z par rozgrywała mecze w systemie “każdy z każdym” do 2 wygranych setów (3 set supertiebreak).

W grupie A rywalizowało 5 par: Tomasz Gabski z Robertem Napierała, Paweł Mańkowski z Tomaszem Dominiakiem, Artur Adamczak z Bogdanem Rykowskim, Domnik Wolnik z Jakubem Czysz i Wojciech Szefler z Tomaszem Borkowskim. Po zaciętej rywalizacji I miejsce w grupie zdobyli Tomasz Gabski z Robertem Napierała, a II miejsce zajęli Paweł Mańkowski z Tomaszem Dominiakiem. I to te dwie pary awansowały do półfinałów.

W grupie B rywalizowały 4 pary: Michał Szpak z Krzysztofem Romejko, Kacper Cecuła z Andrzejem Rzepeckim, Tadeusz Zajączkowski z Ewą Tyc, Bogdan Adamczak z Andrzejem Kurcewiczem. I miejsce w grupie zdobył Michał Szpak z Krzysztofem Romejko, a II miejsce Kacper Cecuła z Andrzejem Rzepeckim.

W pierwszym półfinale zagrali Tomasz Gabski z Robertem Napierała przeciwko Kacper Cecuła z Andrzejem Rzepeckim. Mecz wygrali 2/0 Tomasz Gabski i Robert Napierała.

W drugim półfinale zagrali Paweł Mańkowski z Tomaszem Dominiakiem przeciwko Michał Szpak z Krzysztofem Romejko. Mecz zakończył się wygraną 2/1 dla Pawła Mańkowskiego i Tomasza Dominiaka.

W finale spotkały się pary Tomasz Gabski z Robertem Napierała oraz Paweł Mańkowski z Tomaszem Dominiakiem.
Było to drugie spotkanie tych par w turnieju. Wcześniejszą rywalizację w grupie wygrali Gabski/Napierała. Rewanż okazał się szczęśliwy dla pary Mańkowski/Dominiak i to oni, wynikiem 2/0 wygrali Turniej o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Dziękujemy za udział w Turnieju, a zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników.

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24