Turniej Brydża Sportowego

Turniej Brydża Sportowego 1

W ramach Grodziskiej Nocy Gwiazd w sobotę 7 czerwca o godz.10.00, w CK-R Masarnia, zostanie rozegrany Turniej Brydża Sportowego. Swój udział w turnieju zapowiedziało około 25 par reprezentujących ościenne powiaty, Poznań, województwa wielkopolskie i lubuskie. W gronie uczestników znalazły się 4 pary z Grodziska Wlkp. Serdecznie zapraszamy publiczność, która będzie mogła na żywo śledzić zmagania brydżystów (wstęp wolny). Kto nigdy nie był na tego rodzaju imprezie ma niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć zmagania przy stoliku brydżowym.

praca grodzisk wlkp

Wyniki będą na żywo wyświetlane na ekranie rzutnika po każdej rozegranej partii. Turniej rozegrany zostanie metodą “na zapis maksymalny”. Przewidziane są puchary, dyplomy i nagrody finansowe dla najlepszych par oraz nagrody w kategoriach dodatkowych: dla najlepszej pary z Grodziska, dla najlepszej pary amatorskiej i dla najlepszej pary seniorów. Organizatorami są UMiG Grodzisk Wlkp oraz CK Rondo w Grodzisku Wlkp.

Brydż w Grodzisku Wlkp. ma wieloletnie tradycje. Dawniej grywano w klubie “Kosmos”, potem w Miejskim Domu Kultury. W cotygodniowych turniejach brało udział po kilkanaście par. Potem powstała sekcja brydża sportowego w klubie Dyskobolia, która regularnie występowała w rozgrywkach ligowych Okręgu Wielkopolskiego. Obecna Sekcja Brydża sportowego reaktywowana po 15 latach, działa przy CK Rondo od ubiegłego roku. Zawodnicy brali udział w rozgrywkach ligowych Okręgu Wielkopolskiego PZBS i w swoim debiutanckim sezonie zajęli 4 miejsce w Lidze Popularnej wygrywając 11 meczy z 21 rozegranych.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy też na zebranie założycielskie Stowarzyszenia Brydża Sportowego, które odbędzie się we wtorek 10 czerwca o godz. 18.00 w salce klubowej CK Rondo.

W ramach Stowarzyszenia będzie można bezpłatnie nauczyć się gry w brydża sportowego biorąc udział w zajęciach szkółki brydżowej prowadzonej przez zawodników sekcji. Zapraszamy serdecznie młodzież, dorosłych i seniorów.
Jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu i aktywności intelektualnej. Każdy ma szansę wzięcia udziału w rozgrywkach ligowych i turniejach brydża sportowego.

Korespondencja: Sławomir Nowacki – kapitan Sekcji Brydża Sportowego CK Rondo Grodzisk Wlkp.

Fot. by Caltiva – freeimages.com

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x