Trzecia edycja Rajdu na Orientację “Oriento Expresso”

Trzecia edycja Rajdu na Orientację "Oriento Expresso" 1

W sobotę 11 października na terenie lasów Nadleśnictwa Grodzisk odbędzie się 3. edycja Rajdu na Orientację “Oriento Expresso”. Baza zawodów zlokalizowana będzie w Ośrodku Wypoczynkowo Szkoleniowym w Porażynie. Organizatorami zawodów są Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych APERTE z Grodziska Wielkopolskiego i Nadleśnictwo Grodzisk.

“Oriento Expresso” to długodystansowy rajd na orientację adresowany do wszystkich śmiałków, którzy rzuceni z mapą i kompasem w tzw. “piękne okoliczności przyrody” środkowo-zachodniej Wielkopolski, chcieliby podjąć rywalizację o miano najlepszych i najszybszych nawigatorów.
Zadaniem uczestników jest odszukanie w określonym limicie czasowym jak największej ilości (a najlepiej wszystkich) punktów kontrolnych (PK) ukrytych w terenie, oznaczonych lampionami.

01
Fot. Michał Bartkowiak

Podstawowym założeniem zawodów jest dobra zabawa, przebiegająca w duchu fair play. Ze względu na niebagatelne dystanse zawodnicy będą mieli możliwość zmierzenia się z własnymi słabościami i zbadania, gdzie przebiegają granice ich własnej wytrzymałości psychofizycznej. Dlatego właśnie głównym przeciwnikiem każdego uczestnika imprezy będzie on sam dla siebie, a dopiero w dalszej kolejności rywale z trasy.

Ból mięśni, stawów i ścięgien, otarcia i odparzenia, zmęczenie fizyczne i psychiczne – oto co organizatorzy oferują śmiałkom, którzy zechcą podjąć wyzwanie. A co w zamian? Ogromna satysfakcja dla wszystkich, którzy ukończą zawody. Mało jest bowiem w życiu przyjemniejszych doświadczeń niż pokonywanie własnych słabości i podnoszenie coraz wyżej poprzeczki. Poza tym “Oriento Expresso” to znakomita okazja, by w sposób niekonwencjonalny i aktywny spędzić “wczesnojesienny” weekend, zacieśnić dotychczasowe znajomości i nawiązać nowe.

Organizatorzy zawodów zaplanowali do wyboru uczestników 2 trasy sportowe – 25 km i 50 km oraz trasę rekreacyjną rodzinną na dystansie 10 km. Trasa 50 km jest klasyfikowana w tegorocznej edycji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Więcej informacji: www.expressooriento.pl

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x