Trujące powietrze znów nad Grodziskiem

Trujące powietrze znów pojawiło się nad naszym miastem – alarmuje grodziski Urząd Miejski na stronie internetowej.

2 stycznia 2020 r., o godz. 20.00, czujnik jakości powietrza zamontowany na terenie basenu w Grodzisku Wielkopolskim wskazał rekordowe przekroczenie norm jakości powietrza:

PM 10   – 1481 %

PM 2,5  – 1091 %

PM 1     – 130  %

Dlaczego wciąż tak małą wagę przykładamy do poprawy jakości powietrza? Dlaczego nie staramy się we własnych gospodarstwach zrobić wszystkiego co możliwe, by nie zatruwać siebie i innych?

-pyta autor urzędowej notatki i dalej pisze:

Dbamy już o wodę. Tak, wielu z nas by poprawić jej jakość napojów  używa dziś specjalnych urządzeń. Warto zwrócić przy tym uwagę, że do przeżycia wystarczy nam zaledwie około 2 litrów wody na dobę, podczas gdy każdy z nas, zużywa każdego dnia około 1500 litrów tlenu. Jakość powietrza ma więc dla nas ogromne znaczenie i to bez względu na prowadzony tryb życia. Na nic zda się najlepsza dieta i aktywność fizyczna, przy tak zatrważającej jakości powietrza. Niestety, ciągle największym problemem jest niska jakość  opału, wysoka wilgotność oraz piece z wymuszonym obiegiem powietrza. I na to są jednak rozwiązania. Czytajmy, uczmy się, dowiadujmy, zmieniajmy na lepsze najpierw siebie i swoje najbliższe otoczenie…Wspólnie walczmy o każdy oddech czystym powietrzem.  

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.