Traktor wjechał pod szynobus

Na trasie kolejowej  Wolsztyn-Poznań, na przejazd kolejowy przy ul. Kościańskiej w Grodzisku Wielkopolskim wjechał traktor. Został on uderzony przez jadący szynobus relacji Wolsztyn-Poznań. Do kolizji doszło ok. godz. 13.00.

Zdarzenie relacjonuje rzecznik grodziskiej policji Kamil Sikorski:

Kilka minut przed godziną 13:00 kierujący ciągnikiem rolniczym z dwiema pustymi przyczepami wjechał na strzeżony przejazd kolejowy w momencie zamykania się rogatek. Ciągnik zdążył przejechać przez przejazd jednakże przyczepy nadal znajdowały się na przejeździe. W tym czasie doszło do zderzenia z szynobusem. W wyniku tego zderzenia najbardziej ucierpiały dwie osoby, które zostały przetransportowane do grodziskiego szpitala. Ostatecznie urazy nie okazały się groźne.

Z informacji grodziskich policjantów wynika, że wielkie wyrazy uznania należą się maszyniście pociągu, który widząc, że za chwilę dojdzie do zderzenia, zaciągnął hamulec, wybiegł z kabiny i ostrzegł podróżujących, krzycząc, aby odsunęli się od okien i położyli na ziemie. Prawdopodobnie tym gestem, maszynista przyczynił się do tego, że nikomu nic poważniejszego ostatecznie się nie stało.

Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. Opóźnienia również odnotowały inne pociągi relacji Poznań – Wolsztyn. Kierowca ciągnika w czasie zaistniałego zdarzenia był trzeźwy, podobnie rzecz ma się do maszynisty oraz kierownika pociągu.

Sprawca kolizji w chwili obecnej stracił prawo jazdy,  jak również wobec niego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24