Nie wiem ile kosztowała cała ta celebra związana ze 130-leciem szpitala w Grodzisku Wielkopolskim, ale wiem, że nie podoba mi się to.

Dlaczego? Posłużę się pewnym zwrotem władzy, który używany jest, gdy trzeba skłonić społeczeństwo do posłuszeństwa: „to nie jest czas na…”

To nie jest więc czas na wydawanie okolicznościowych gazet, wybijanie medali zasłużony dla powiatu, wmurowywania kamieni węgielnych i budowania całej tej propagandowej otoczki. To naprawdę nie zaklajstruje prawdy, która jest zła, jak czas, w którym żyjemy.

W czasie, gdy ludzie umierają na covid, na wyposażenie karetek trzeba organizować imprezy dobroczynne, brakuje personelu, a ten który jest pracuje ponad siły, każdy dosłownie grosz publiczny powinien być inwestowany z myślą o zmianie tej sytuacji. Gdzie program finansowania kształcenia i utrzymania kadry? Już teraz powinni być wyłowieni przyszli lekarze, pielęgniarki, ratownicy… W perspektywie lat powinniśmy tworzyć i planować.

Gdy już będziemy mieć odpowiednich pracowników, to później możemy im wręczać medale „zasłużony pracownik szpitala”, tak jak za komuny wręczali towarzysze medale „zasłużony pracownik huty im. Lenina”. Mam jednak wrażenie, że większość ludzi nie pracuje dla tombakowego splendoru powleczonego cienką warstwą złotka.

3.4 13 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze