Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Talent matematyczny w grodziskim Gimnazjum

Uczeń grodziskiego Gimnazjum Łukasz Pięta został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Jest to bardzo duży sukces, zważywszy na to, że matematyka i fizyka są bardzo często przedmiotami, które nie cieszą się wielką popularnością zwłaszcza wśród gimnazjalistów.
Łukasz to niezwykle utalentowany chłopiec, ponieważ swoje zainteresowania matematyczno-fizyczne łączy ze zdolnościami aktorskimi – jest czołową postacią w Szkolnym Kole Teatralnym „Na Opak”, oraz sportowymi – bardzo dobrze gra w piłkę nożną. Te, jakże skrajne pasje, pozwalają mu jednak rozwijać swoje umiejętności i doskonale organizować czas.

Finał Konkursu Fizycznego to nie jedyne osiągnięcie grodziskiego gimnazjalisty. Zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Matematyczno-Logicznej, Finału Ogólnopolskiej Olimpiady „Sowa Matematyczna”, Finału Konkursu Matematycznego Meridian – konkursu, który organizowany jest przez Meridian International School oraz Uczelnię Vistula w Warszawie. Przed nim również finał konkursu „Liga Matematyczno-chemiczna”. Okazuje się, że można z powodzeniem łączyć różne pasje i zainteresowania, a nauka przedmiotów ścisłych może być prawdziwą przyjemnością.

Życzymy Łukaszowi, aby każdy finał okazał się sukcesem.

Wojciech Starosta

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24