Press "Enter" to skip to content
Szybka dycha w Grodzisku Wielkopolskim

Szybka „dycha” po 27 miesiącach [video]

Najstarszym uczestnikiem „szybkiej dychy po covidzie” był 88 letni Michał Szkudlarek. Grodziski bieg zgromadził ponad 1500 uczestników, który startowali w trzech grupach. Była to pierwsza masowa impreza po 27 miesiącach biegowego postu, spowodowanego pandemią Covid -19. Tłumnie zawitali więc goście z klubów biegacza z kraju i zagranicy np. Serbii. Każdy z uczestników stawiał sobie jakiś cel.

Najważniejsze, żeby ukończyć bieg. Zbyt dużo nie trenowałem… – powiedział Dawid, mieszkaniec Grodziska oceniający swoje możliwości na ok. 45 minut. Podobnego zdania była większość uczestników. Ci najlepsi traktowali „dychę” jako trening przed przyszłotygodniowym maratonem.

            Michał Węglan, który jako pierwszy z pierwszej tury ukończył bieg potrzebował niecałych 34 minut. Pierwsza kobieta, Iwona Maciąg kilka minut więcej.

A jak przebiegała trasa?

            Mogłoby być trochę chłodniej, ale atmosfera jest wspaniała, bo sporo kibiców na trasie… –  mówi biegacz z Świebodzina

….trochę duszno, ale każdy miał takie same warunki. Wolę to, niż żeby mi się lało na głowę… –  stwierdził wrocławian zajadający energetyczny makaron po biegu.

A co dopiero biegać w czerwcu, połówkę… (półmaraton – red.) – komentował Maciej wysoką wilgotność powietrza i zmęczenie. 

            Najważniejsze, żeby biegać dla samego siebie, dla przyjemności – w takim duchu zachęcał uczestników konferansjer Maciej na linii startu. Może to służyć za motto każdemu sportowemu wydarzeniu.

Impreza była też okazją zasygnalizowania swoich postulatów przez grodziskie służby medyczne.

A2M

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze