Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

„Szlachetna Paczka” podsumowała tegoroczną edycję

W dniach 08-09.12.2018 r. w Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Finał projektu „Szlachetna Paczka”, realizowanego już po raz XVIII na terenie kraju oraz po raz VII w Powiecie Grodziskim.  

Patronat honorowy nad Projektem od 2015 r. obejmuje Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński oraz od 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski Henryk Szymański, a od 2018 r. Piotr Hojan.

30 wolontariuszy, prowadzonych przez Lidera Rejonu Grodzisk – Olgę Pierzyńską-Poprawę, po odpowiednim przeszkoleniu rozpoczęło pracę już we wrześniu.  W trakcie trwania edycji udało się odwiedzić łącznie 76 rodzin z terenu Powiatu Grodziskiego. Do projektu Szlachetna Paczka ostatecznie włączonych zostało 49 rodzin. Pomoc dla nich przygotowywało 1549 darczyńców. Łączna szacowana wartość pomocy wyniosła ponad 151 000 tys. zł.

“Największe podziękowania kierujemy stronę darczyńców, którzy obdarowali potrzebujące rodziny, tzn. pracownicy wielu firm, takich jak m.in. DanFlor, Sheraton Poznań Hotel, DHL, H88 S.A, Nadobrzański Bank Spółdzielczy w Rakoniewicach a także instytucji: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowym Tomyślu, Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Więckowicach, Przedszkole i żłobek „Żabulinki” w Poznaniu, klasa 8a ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach, klasa  8b i 1b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. klasa 1a i 1d z II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu wraz z harcerzami z 74 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej Eskapada, Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Grodzisku Wlkp., Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Grodzisku Wielkopolskim oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Poznaniu, Zakład  Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim. Darczyńcami były również osoby prywatne, których wymienić nie sposób.

            Podziękowania kierujemy również na ręce instytucji, które wsparły nas wskazaniem rodzin potrzebujących tj: Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku, Ośrodkom Pomocy Społecznej Powiatu Grodziskiego, pedagogom oraz nauczycielom ze szkół:  Podstawowej nr 1  w Grodzisku, Podstawowej nr 2  w Grodzisku, Podstawowej nr 4 w Grodzisku,  Podstawowej w Słocinie, sołtysom wsi zlokalizowanych w Powiecie Grodziskim, oraz wielu innym osobom pomocnym w dotarciu do rodzin potrzebujących.

A także:

  • Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim za udostępnienie Sali, a także zaplecza w związku z organizacją Finału,   
  • Urzędowi Miasta i Gminy w Grodzisku Wielkopolskim
  • Kierowcom wożącym niestrudzenie paczki w czasie finału do i z magazynu,
  • Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodzisku Wlkp. za udostępnienie świetlicy do przeprowadzenia szkoleń dla wolontariuszy.
  • Restauracji „Masarnia” w Grodzisku Wielkopolskim, za gościnę w związku z przeprowadzanymi szkoleniami i spotkaniami roboczymi dla wolontariuszy,
  • Lokalnym mediom  i portalom internetowym za pomoc w upowszechnianiu informacji o Szlachetnej Paczce, promocji i nieodpłatnym  publikowaniu artykułów o działaniach zespołu Szlachetnej Paczki w Grodzisku Wielkopolskim

Gratuluję nam wszystkim! Kolejna PACZKA już w przyszłym roku.  Niech nas wszystkich tu wymienionych w niej nie zabraknie!

A w Nowym 2019 Roku chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań!”

Drużyna wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” z rejonu Grodzisk Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24