Szkoła rodzenia „baobaby” rozpoczęła działalność

Szkoła rodzenia „baobaby” rozpoczęła działalność 1

Dwie mamy, mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego zainspirowane własnymi, nie zawsze pozytywnymi, doświadczeniami z okresu ciąży i porodu postanowiły połączyć siły w zmaganiach o poprawę jakości porodu i rodzicielstwa oraz życia kobiet w okresie okołoporodowym.

Tak powstała nowa szkoła rodzenia w powiecie grodziskim  –  „baobaby”.

Jej założycielkami są Katarzyna Brudło i Barbara Groszczyk, instruktorki aktywnej szkoły rodzenia, uczestniczki szkoleń, kursów i konferencji o tematyce okołoporodowej, w tym organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Są entuzjastkami i promotorkami naturalnego porodu, karmienia piersią i rodzicielstwa bliskości. Katarzyna jest również fizjoterapeutką, mamą 4-letniej Gai. Barbara to dietetyczka, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, mama 3-letniego Aleksandra.

Celem przyświecającym założycielkom było stworzenie miejsca, gdzie kobiety i pary spodziewające się dziecka uwierzą, że poród może być pozytywnym, rozwijającym i wzmacniającym wydarzeniem, że warto jest przeżyć czas ciąży, porodu i macierzyństwa świadomie – potrafiąc określić swoje potrzeby i oczekiwania, znając swoje prawa, a więc decydując o sobie. Instruktorki szkoły rodzenia „baobaby” za cel stawiają sobie również pomoc kobietom w odzyskaniu zaufania do własnego ciała i wiary w to, że naturalny, aktywny, intuicyjny poród , bez nieuzasadnionych ingerencji medycznych i z poszanowaniem rodzącej jest możliwy.

Działalność szkoły rodzenia „baobaby” obejmuje kurs przygotowujący dla przyszłych rodziców, usługi z zakresu fizjoterapii, masażu i aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży i po porodzie, żywienia kobiet w ciąży, karmiących piersią, niemowląt i małych dzieci, Klub Rodzica oraz warsztaty, spotkania i wydarzenia o tematyce okołoporodowej i rodzicielskiej. Kurs dla przyszłych rodziców można odbyć wybierając jeden z trzech dostępnych wariantów: sześć dwugodzinnych spotkań we wtorkowe wieczory, trzy czterogodzinne spotkania w sobotnie poranki lub spotkania indywidualne.  „Baobaby” to prywatna szkoła rodzenia, w której udział w kursie przygotowującym dla przyszłych rodziców oraz innych wydarzeniach są odpłatne. Nieodpłatnie działa natomiast Klub Rodzica.

Kontakt:
Szkoła rodzenia „baobaby” rozpoczęła działalność 2baobaby – więcej niż szkoła rodzenia
ul. Szeroka 7, 62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel.: 538 405 716
mail: [email protected]
www: bao-baby.pl

Informacja prasowa, na zdjęciu założycielki szkoły „Baobaby”

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x