“Szkoła pod chmurką”

"Szkoła pod chmurką" 1

W czerwcu 2015 roku oddajemy w ręce mieszkańców gminy Grodzisk końcowy rezultat projektu „Szkoły pod chmurką”, którego inicjatorami oraz autorami jest grupa aktywnych nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Realizacja naszej idei była możliwa tylko dzięki temu, że w 2015 roku Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wprowadził w gminie propozycję Budżetu Obywatelskiego dla kreatywnych i czujących współodpowiedzialność mieszkańców. Impulsem i motywacją była chęć stworzenia strefy zabawy oraz nauki dla dzieci i młodzieży ze wszystkich etapów edukacyjnych .

Pomysłodawcy „Szkoły pod chmurką” wychodzą również z propozycją oferty edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczniów oraz nauczycieli powiatu grodziskiego. Będzie ona promowała tematykę prozdrowotną oraz proekologiczną. Zarówno konstrukcja wiaty, jak i ławek tworzących samą klasę ma tonąć w bujnej zieleni różnorodnych drzew, krzewów i kwiatów. Tu, przy sprzyjającej pogodzie będą odbywały się lekcje, prowadzone w nietypowych warunkach. Ich celem jest przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z otaczającym nas ekosystemem.

Szkoła pod chmurką” proponuje również spacer po ogrodzie sensualnym, który wpływa na wszystkie zmysły człowieka. Nasz ogród jest bezpieczny i dostępny dla wszystkich użytkowników, dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Zasadzone rośliny są atrakcyjne przez cały czas, a ich dynamiczny układ zapewnia nieustanne zanikanie i pojawianie się różnorodnych efektów o każdej porze roku. Walory roślin w kompozycjach zostały uwydatnione i spotęgowane przez odpowiednie zestawienia ich cech plastycznych.

Ścieżka zmysłów” to także część naszego przedsięwzięcia. Jest to wytyczona trasa o długości 60 m i szerokości 1 m, wyłożona zróżnicowanym materiałem pochodzenia naturalnego, takim jak szyszki, kamienie, kora . Tunel jest podzielony na odcinki, których przejście będzie wymagało ściągnięcia obuwia, by bosymi stopami móc odczuwać charakterystykę podłoża.

Ścieżkę zmysłów” wykonała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, a czuwali nad ich bezpieczeństwem nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum budownictwa .

Projekt powstał przy znaczącej współpracy pracowników Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x