Sypnęli milionami na drogi

W przedwyborczym tygodniu celebrowano w Urzędzie Wojewódzkim podpisywanie umów, na podstawie których samorządy lokalne otrzymały dofinansowanie inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Sporo pieniędzy popłynie z niego do powiatu grodziskiego i gmin Grodzisk, Wielichowo, Granowo. Prawdziwa “klęska urodzaju”. Wyszukanie kilku milionów pod koniec roku w budżetach samorządowych to poważne zadanie. Ale udało się.

Powiat grodziski otrzymał 60% dofinansowania na dwie inwestycje. Jedną jest przebudowa 965-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 3574P z Wilkowa Polskiego w kierunku Barchlina, a drugą przebudowa drogi powiatowej nr 3579 P Wioska – Gnin – Kobylniki – Grodzisk Wlkp. na odcinku od granicy gminy do ulicy Środkowej wraz z budową kanalizacji deszczowej – etap II (987 m).

Wkład własny na te inwestycje sfinansuje po połowie powiat i gminy, na terenie których leżą te drogi. Koszt tych projektów zadeklarowany w składanych wnioskach to prawie 9 mln zł.

Gmina Grodzisk Wielkopolski otrzyma 50% dofinansowania na remont odcinka ulicy Chopina w Grodzisku Wielkopolskim. Wartość projektu ogółem, deklarowana we wniosku, to 1,312 mln zł.

Do Granowa trafi 50% dofinansowania przebudowy ulicy 1-go Maja w Granowie. Wartość projektu to 1 724 558,45 zł.

Gmina Wielichowo otrzymała połowę z deklarowanych na sumę 2 575 506,00 zł kosztów budowy ul. Generała Tadeusza Kutrzeby.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowy z samorządowcami

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *