Sympatyczna wizyta wnuka Antoniego Thuma

Sympatyczna wizyta wnuka Antoniego Thuma 1

W ubiegły piątek w naszym mieście gościliśmy pana Zachariasza Wojciechowskiego z małżonką, który jest wnukiem Antoniego Thuma przedwojennego dyrektora Zjednoczonych Browarów w Grodzisku Wielkopolskim. Dostojni goście przybyli ze Świebodzina na zaproszenie Pana burmistrza Henryka Szymańskiego i Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej oraz Muzealnej Izby Tradycji Ziemi Grodziskiej. Dodajmy również, że pan Zachariasz w latach osiemdziesiątych był także wykładowcą w grodziskim liceum.

Podczas pobytu w grodziskim Muzeum goście zapoznali się nie tylko z prezentowanymi eksponatami i wystawami, ale przede wszystkim z przechowywanymi pamiątkami dotyczącymi grodziskich browarów oraz samej osoby Antoniego Thuma. Grodziscy regionaliści natomiast wzbogacili swoją wiedzę o liczne i niekiedy barwne opowieści związane z działalnością Antoniego Thuma. Pan Zachariasz Wojciechowski ponadto zapoznał wszystkich ze swoją pracą nad monografią poświęconą zasłużonemu dziadkowi, która prawdopodobnie ukaże się na początku przyszłego roku.

Bardzo sympatycznie przebiegła także wizyta w grodziskim ratuszu, gdzie spotkano się z Panem burmistrzem Henrykiem Szymańskim. Włodarz miasta poinformował wszystkich o poczynionych już staraniach i zabiegach w celu upamiętnienia osoby Antoniego Thuma w naszym mieście. Przedstawił ponadto kilka projektów pomnika, który ma stanąć na narożniku ulicy Poznańskiej i Garbary. Warto jedynie dodać, że pokazane projekty pomnika wywołały u naszych gości nieukrywany zachwyt.

Muzeum Ziemi Grodziskiej

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x