Press "Enter" to skip to content
Święto Pieczarki - zdjęcie archiwalne

Święto Pieczarki Wielichowo 2021 – w reżimie sanitarnym i weryfikacją zaszczepionych

Święto Pieczarki w Wielichowie tradycyjnie odbywało się w maju. W tym roku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, imprezę zaplanowano w sierpniu. Ze względów bezpieczeństwa będzie obowiązywać reżim sanitarny- uczestnicy będą w maseczkach, konieczne będzie zachowanie dystansu, dezynfekcja. Wstęp na teren imprezy odbywać  się będzie na podstawie weryfikacji osób pod kątem szczepień.

Jak informuje Centrum Kultury w Wielichowie, 27. Święto Pieczarki zorganizowane będzie w dniach 14-15 sierpnia w rygorze sanitarnym zgodnym z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

To oznacza, że w imprezie będzie mogło uczestniczyć 250 osób niezaszczepionych, a wstęp na jej teren odbywać  się będzie na podstawie weryfikacji osób pod kątem szczepień.

W jaki sposób przebiegać będzie weryfikacja zaszczepionych podczas imprezy Święto Pieczarki?

Jak informuje CK Wielichowo, osoby deklarujące, że są zaszczepione dwoma dawkami dowolnej szczepionki przeciw COVID-19, bądź jednodawkową Johnson & Johnson będą mogły potwierdzić to, pokazując:

  • ekran z kodem QR z aplikacji mObywatel,
  • zaświadczenie o dokonanym szczepieniu, lub zdjęcie takiego zaświadczenia zamieszczone w telefonie

NA TERENIE IMPREZY OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE NAKAZ ZASŁANIA UST I NOSA MASECZKĄ ORAZ DYSTANS 1,5 M od każdego uczestnika. Przy wejściu  obowiązkowa dezynfekcja dłoni.

Na teren imprezy można dostać się od ulicy Parkowej oraz od ulicy Śliwkowej. Otwarcie bram od godz. 14.00.

Święto Pieczarki 2021 – główne punkty programu

Jak zwykle w porze wieczornej odbędą się koncerty głównych wykonawców. W tym roku w sobotę 14 sierpnia o godz. 21 wystąpi zespół De Mono, a w niedzielę o 21 Power Play. CK Wielichowo prezentuje dokładny program Święta Pieczarki w Wielichowie:

Święto Pieczarki Wielichowo 2021
Źródło: CK Wielichowo

Organizatorzy proszą o wyrozumiałość

Jest to pierwsza większa impreza organizowana przez nas w czasach obostrzeń, zakazów i pandemii. Dokładamy wszelkich starań żeby byli Państwo bezpieczni i wszystko odbywało się zgodnie z prawem

-zapewnia Centrum Kultury

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.