Press "Enter" to skip to content

SuperW odwiedzili już blisko 80 rodzin w okolicy. Wkrótce Otwarcie Bazy Rodzin projektu Szlachetna Paczka.

Last updated on 2020-11-25

Już za niespełna dwa tygodnie nastąpi Otwarcie Bazy Rodzin projektu Szlachetna Paczka. Z dniem 1 października grupa wolontariuszy, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, rozpoczęła odwiedzanie rodzin zgłoszonych do projektu.

Wyposażeni w maseczki ochronne oraz żele antybakteryjne SuperW odwiedzili jak dotąd blisko 80 rodzin w mieście i gminie Grodzisk Wielkopolski, a także w gminach: Granowo, Kamieniec oraz Wielichowo.

         27 osób z naszego rejonu poświęciło swój prywatny czas oraz energię na liczne szkolenia, by móc w pełni oddać się pracy wolontariackiej. Należy podkreślić, że jeden wolontariusz pomaga średnio 12 osobom. Nasze działania polegają na przeprowadzeniu wywiadów z rodzinami, pracy w systemie, stworzeniu opisu rodziny, a także współpracy z darczyńcami. Wolontariusz jest swojego rodzaju łącznikiem między potrzebującymi, a osobami  wspierającymi.

-informuje Marzena Maciak, Lider Projektu Szlachetna Paczka w Rejencie Grodzisk Wielkopolski

         Nasze prace małymi krokami zbliżają się do zakończenia drugie etapu projektu. Wraz z dniem 14 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl nastąpi Otwarcie Bazy Rodzin. Zachęcamy wszystkich Państwa do wybrania rodziny i przygotowania dla niej darów.

-zachęca

         Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby chętne do przygotowania dedykowanej pomocy. W tym szczególnym czasie zwróćmy uwagę na potrzeby osób starszych i samotnych, a także niepełnosprawnych i samodzielnych rodziców, Pamiętajmy również o rodzinach wielodzietnych i tych, które ucierpiały w wyniku zdarzenia losowego bądź pandemii.

         Zaznaczam, że nie pomagamy tzw „biedzie roszczeniowej” lecz szukamy osób, które znajdując się w trudnej sytuacji wykazują postawę bohaterską, a więc dążą do zmian. Ich działania polegają na szukaniu i wdrażaniu  rozwiązań, by móc wrócić równowagi materialno-bytowej. Nasi wolontariusze będą kontaktować się z Darczyńcami w celu omówienia szczegółów pomocy dla wybranej przez siebie rodziny oraz dostarczenia darów do magazynu podczas Weekendu Cudów w dniach 12-13 grudnia 2020 roku.

-wyjaśnia Marzena Maciak

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze