Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Sukces licealistów w międzynarodowym konkursie

Czworo uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego Konkursu Nagrody Młodzieżowej 2018.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu, organizowanego przez region Hesji w Niemczech przy współudziale  regionów partnerskich Nouvelle-Aquitaine we Francji, Emilia-Romagna we Włoszech oraz Wielkopolskę, brzmiało: “Ludzie wykluczeni w naszym społeczeństwie.

Grupa licealistów w składzie: Rita Ojrzanowska, Joanna Skrzypczak, Edward Malczak oraz Wojciech Krzyżanek z opiekunką Grażyną Skrzypczak przygotowała na konkurs wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej WvO Dillenburg film w formie reportażu dotyczący tematyki wykluczenia społecznego. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie pracy w języku niemieckim.

Elementem filmu były wywiady przeprowadzone w ośrodkach, w których przebywają młodzi ludzie dotknięci problemem wykluczenia, w  OHP Kościan oraz dwóch ośrodkach w Dillenburgu. Film ten otrzymał trzecią nagrodę  w konkursie i młodzież otrzymała zaproszenie do stolicy Hesji Wiesbaden na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się po raz 25 w niedzielę 06.05.2018.

Uczniowie Słowaka mieli tez możliwość  doskonalenia swoich umiejętności językowych mieszkając z kolegami i koleżankami z Włoch, Francji i Niemiec  w schronisku młodzieżowym w Wiesbaden. Sympatyczna atmosfera, świadomość ogromnego sukcesu oraz krajobrazy Hesji pozostaną na długo w pamięci uczestników tego międzynarodowego spotkania.

Źródło: LO Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24