SUKCES W KONKURSIE NAGRODY MŁODZIEŻOWEJ 2016

W dniach od 06.05.2016 do 09.05.2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w międzynarodowym konkursie Nagrody Młodzieżowej 2016, w którym uczestniczyły 3 uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. wraz z opiekunką p. Grażyną Skrzypczak.

W ramach konkursu nasza grupa złożona z 10 uczennic Kornelii Budnik, Agnieszki Rybarczyk, Joanny Wójcik, Weroniki Weiss, Sandry Szczeszek, Joanny Perz, Karoliny Ochli, Aleksandry Kokocińskiej, Emilii Dokowicz i Virgini Hulalki pod opieką nauczycielki p. Grażyny Skrzypczak przy współpracy zaprzyjaźnionej szkoły z Niemczech przygotowała pracę na temat „Żywność – gospodarka, środowisko przyrodnicze, kultura”. Praca składała się z 8 filmów oraz prezentacji w Prezi, a dotyczyła porównania kuchni i zwyczajów kulinarnych w Wielkopolsce i w Hesji. Praca została przetłumaczona na język niemiecki dzięki pomocy opiekunki grupy i dwujęzycznej uczennicy Virgini Hulalki.

Na konkurs przesłano ponad 50 prac z 4 państw: Polski, Niemiec, Włoch i Francji, stąd tym większy nasz sukces. Podczas uroczystej gali wręczenia dyplomów i nagród obecni byli przedstawiciele wszystkich 4 krajów oraz heska minister ds. europejskich p. Lucia Puttrich. Nagrodę wręczał także przewodniczący zarządu Fundacji Nagrody Młodzieżowej p. Harald Kuehlborn.

Program pobytu w Hesji obejmował także zwiedzanie Frankfurtu nad Menem, Darmstadt oraz stolicy Hesji Wiesbaden.

Zawarte przyjaźnie międzynarodowe oraz wspaniałość niemieckich zabytków pozostawią trwały ślad w naszej pamięci.

Korespondencja: LO Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie